Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý večer, potřeboval bych poradit. Mám v domě dost vlhkosti, které se projevují jak v domě na omítce tak i z venku na fasádě. Ze které strany by se tedy měla provést sanace? Z obou stran? Děkuji za pomoc. Na jaře budu muset shánět firmu, která nám s tím pomůže jednou a na vždy.

 • Varga stáří dotazu 7 roky dní
 • last edited 7 roky dní
 • You must to post comments

obrý den. Pokud se bavíme o zhotovení chemické izolace vlhkého zdiva metodou tlakové krémové injektáže, je úplně jedno jestli vrty a následná injektáž se zhotoví z vnitřní nebo venkovní strany zdiva. Vrty se vždy zhotovují na celou tloušťku daného zdiva (mínus cca. 30 mm). Samozřejmě je potřeba dodržet další zásady námi doporučeného technologického postupu pro tlakovou injektáž zdiva svépomocí a nebo to zadejte nám se všemi garancemi. Pokud byste chtěl odizolování vlhkého zdiva provést naší injektážní divizí, stačí se domluvit na termínu bezplatné prohlídky, kde si vše zaměříme, zhodnotíme a vypracujeme cenovou nabídku. Toto je běžný postup sanace budov. S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

 • You must to post comments

No asi by se to muselo vidět,či bych to mohl nafotit a zaslat fota+popis atd. My jsme z plzeňského kraje od Domažlic. Děkuji. Varga

 • You must to post comments

Pokud se jedná o Váš záměr, že si sanace vlhkého zdiva provedete svépomocí, zašlete fotky a případně nějaké informace s tím spojené a myslím, že bychom to dokázali smysluplně probrat i přes poradnu, která je k těmto účelům zavedená.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz – jednatel společnosti

TRUMF sanace s.r.o.

 • You must to post comments

Dobrý den, v příloze vám zasílám fotografie, vlhkost je vidět všude u podlahy.

 • You must to post comments

Dobrý den, ze zaslaných fotek je patrná vysoká vlhkost a salinita (zasolení) omítek. Předpokládám, že se jedná o pálené cihelné zdivo a tím by se krémová injektáž provedla v první nejbližší spáře u podlahy. Dále je otázka, zda obytné plochy jsou podsklepeny či nejsou. Všiml jsem se, že v obytných místnostech máte koberce. Pokud by podlahy zavlhaly, měl by být cítit zápach z koberců a tím by se sanační opatření týkalo i podlahových ploch. Co se ale týče otázky zavlhlého zdiva, je má odpověď jednoznačná. Zhotovit dodatečnou izolaci proti vzlínající vlhkosti metodou krémové injektáže svépomocí a nebo naší aplikační firmou se všemi poskytovanými garancemi. Samozřejmě v případě zhotovení injektáže svépomocí při použití našeho injektážního krému AquaStop Cream doporučuji náš technologický postup sanace zdiva injektáží včetně doporučeného technologického postupu pro zhotovení nejlépe nových sanačních omítek (všiml jsem se, že omítky na fotografiích jsou již nepevné a vykazují zasolení) s podporou protisolného nátěru např. našeho výrobku AquaSalt Stop. Proto bych doporučoval sanační práce v tomto pořadí: Osekat do dostatečné výšky již nenávratně degradované omítky. Zhotovit krémovou injektáž zdiva pro zamezení vzlínající vlhkosti. Nejlépe po 14 denní technologické pauze zhotovit sanační kompaktní postřik (špric ze 100% plochy) a to pro nejen přilnavost jádrové sanační omítky k podkladu, ale i pro zhotovení dvou vrstev nástřikem či nátěrem hydrofobního protisolného nátěru, který účinně ochraňuje sanační omítky před opětovným zasolením už ve fázi samotného vyzrávání sanačních omítek. V posledním kroku by se měla po vyschnutí nových sanačních omítek použít vhodná interiérová barva určená pro sanační omítky. Jinak vrty a následná injektáž zdiva se může zhotovit z interiéru nebo exteriéru aniž by to mělo vliv na výsledek, ale vždy na celou tloušťku zdiva (mínus 30 mm), takže není třeba injektáž zhotovovat oboustranně. Případná oboustranná injektáž se zhotovuje u značně silného zdiva, ale u jiné injektážní metody, např. infuzní tekuté injektáže, kterou se ale nedocílí spolehlivého výsledku. Viz vysvětlení na našich webových stránkách http://www.kremova-injektaz-zdiva.cz , Proč tuto injektáž?

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz – jednatel společnosti

TRUMF sanace s.r.o.

 • You must to post comments

Dobrý den,
dům podsklepen není.
koberec smrdí i vnitřní prostory postelí. Dělali jsem před 2 roky komplet sanační omítky v dětském pokoji a výsledek = dnes po roce a půl jak když vemete kýbl s vodou a vylejete ho na zeď. Za jednou postelí v rohu flek cca 100x50cm, za druhou postelí cca od rohu 150×50 je to jen na zdech na straně kde jsou okna, chtěl jsem se zeptat kolik by mohla být cca cena od vaší firmy za komplet dílo? Dům je cca 11x10m a zdi jsou cca 45-50cm

Děkuji za odpověd

Varga, Osvračín

 • You must to post comments

Dobrý den pane Vargo,

tím, že se potvrdila má domněnka, že zavlhají i podlahy obytných místností, jak popisujete, je jasné, že vodorovné hydroizolace podlah jsou již nefunkční, dožilé. To znamená, že rozsah sanačních prací není jen o vytvoření dodatečné vodorovné izolace zdiva proti vzlínající vlhkosti v obvodovém, ale i velmi pravděpodobně ve vnitřním zdivu, ale i zhotovení nových plošných hydroizolací podlah. V případě, že se zhotoví tato dvě hydroizolační opatření, budou se navzájem doplňovat, a tím dojde k vyschnutí nejen podlah, ale i obvodového a vnitřního zdiva vašeho objektu.Tento rozsah sanačních prací však již není možno nacenit pouze ze zadaných výměr, jelikož zejména u podlahy je možné zvolit různé varianty nově zhotovené hydroizolační vrstvy, např. nedestruktivní metodou, tj. nevybouráním stávajících vrstev podlahy, a tím se dají ušetřit značné finanční náklady. Tato metoda se však dá použít pouze za určitých podmínek. Z uvedených důvodů je nutná místní prohlídka, abychom celou věc osobně konzultovali a mohli jsme Vám vypracovat plně funkční, avšak pro Vás přijatelnou variantu, ať se to týká finančních nákladů i možností provedení možných sanačních opatření ve Vašem objektu. Pokud máte zájem o nabízenou místní prohlídku, napište mi prosím Vaše tel.č anebo mi můžete zavolat v pracovních dnech na naši infolinku 731 565 565.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz – jednatel společnosti

TRUMF sanace s.r.o.

 • You must to post comments

podlahy jsou suché-betonové.
koberec smrdí jen v okolí zdi kde je vlhkost a jde to i na postel:-)

 • You must to post comments

To je pozitivní zprava. Takže se jedná o důsledek (infiltrace vlhkosti) přenosu kapilárně vzlínající vlhkosti, která je obsažená ve zdivu a povrchem omítek se vlhkost přenáší do krajových míst podlahy a zejména koberců přiléhajících k zavlhlým omítkám. Krajové zavlhání podlahy je pouze sekundární důsledek zapříčiněný již zmiňovanou kapilární vlhkostí ve zdivu, nikoliv nefunkční vodorovnou hydroizolací podlahy. Tím Vám odpadá sanace podlahových ploch a problém s vlhkostí se dá vyřešit zhotovením vodorovné dodatečné izolace krémovou injektáží v obvodovém a velmi pravděpodobně i ve vnitřním zdivu v těsné blízkosti podlahy. Tento sanační rozsah prací je méně náročný a nákladný. Na základě Vašich výměr, které bych Vás požádal ještě jednou zaslat pro přesný výpočet injektáže, kterou jsme v případě dohody schopni realizovat i u Vás. Pro výpočet ceny potřebuji běžné metry zamýšlené chemické injektáže a tl. zdiva. Obratem Vám zašlu celkovou cenu. Rozhodně nedoporučuji injektovat pouze viditelná vlhká místa na omítkách, jelikož není dobře injektáž provádět pouze lokálně, tj., ve viditelných místech. Takové praktické pravidlo je, že by se měla injektáž zhotovit minimálně alespoň od rohu do rohu místnosti, ale za předpokladu, že jste si jistý , že vlhkost je jen v jedné místnosti, což ale z fotografií, které jste mi zaslal nepředpokládám a měřením vlhkosti, kterou provádíme, se toto pravděpodobně potvrdí. Případnou aplikaci nových doporučených sanačních omítek ale již nejsme u Vás pro značnou vzdálenost schopni provést. Ty ale zvládne po provedené injektáži zdiva každý zednický praktik.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz – jednatel společnosti

TRUMF sanace s.r.o.

 • You must to post comments
Zobrazuji 9 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268