Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz

  • Gabriela stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments
Dobrý den paní Gabriela. Pokud budete zhotovovat sanace vlhkého zdiva krémovou injektáží AquaStop Creamem proti vzlínající vlhkosti, je vždy dobré (jistější) ji zhotovit po celém obvodě místnosti. Samozřejmě pokud je nepochybně například vnitřní zdivo naprosto suché (což ale nepředpokládám) a problém se zavlháním zdiva je jen u obvodového zdiva, postačí zhotovit injektáž u těchto zdí. Ale zásada je vždy taková, že by se měla zhotovit injektáž u tohoto zavlhlého zdiva minimálně od rohu do rohu v místnosti tohoto zdiva. Rozhodně nedoporučuji aplikovat injektáž třeba jen v místech, kde je viditelná vlhkost. Trochu mě zaráží ten popis vlhkosti až u stropu. Jinak co se týče provozu odvlhčovače ve Vašem případě, jsou to jen vyhozené finanční prostředky na provoz a případně i za půjčovné. Je potřeba nejprve odstranit příčinu vlhnutí zdiva a pak třeba pro urychlení vysychání zdiva vysoušeč použít. Do té doby častěji větrejte. I větrání má své doporučení a to zejména v zimním období nebo chladných obdobích,a to, že větráte krátce avšak intenzivně (co nejvíce naráz otevřít oken a případně balkónových dveří apod.) a častěji.
 S přátelským pozdravem
 Jiří Schwarz – jednatel společnosti

 

  • You must to post comments

Dobrý den prosím o informaci. Mám vlhkou zeď ve sklepě Pokud bych udělal vaši injektáž a odizoloval stěnu, nepůjde mě potom ta vlhkost do podlahy? Je to starý dům a nemá žádné izolace. Kolem zdí do cca. 1 metru mám rošty a natom OSB desky. Za nimi vše okopané, aby to dýchalo. Nebo mám udělat injektáž třeba víš cca. 0,5m aby ta vlhkost mohla za deskami proudit do prostoru a nešla do podlahy? Děkuji za odpověď

  • You must to post comments

Dobrý den.
Vaší obavě rozumím, ale takto to fyzikálně nefunguje. Zemní vlhkost pod objektem je všude a představovat si situaci, že zhotovením dodatečné vodorovné hydroizolace zdí se mi zvýší zemní vlhkost pod podlahou, která by tím pádem ovlivnila jejich vlhkost, je samozřejmě neopodstatněná. Ideální stav by byl, zhotovit nové izolované podlahy a jejich hydroizolace napojit na vodorovné hydroizolace zdiva. Ale pokud podlahy nejsou předmětem sanace, rozhodně platí předchozí vysvětlení. Zhotovit injektáž ve Vámi navrhované výšce od podlahy nedoporučuji!
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268