Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,

rád bych se informoval zda a jakým způsobem by se dal využít bitumen 2K pro řešení prosakující spodní vody do sklepa cca 15m2 v přístavku domu z přelomu 19 – 20 století (přístavek je z devadesátých let).

Hydroizolace sklepa je porušená (v rozích je vyteklý asfalt na svrchní beton).
Na pozemku je vyhloubena studna, kde výška hladiny koresponduje s hladinou vody ve sklepě. Běžně je ve sklepě 5cm vody. Po kontrole odvodu vody ze střechy, vedení vodovodního potrubí apod. jsem identifikoval, že problém je opravdu spodní voda, která se tlačí do sklepa na mnoha místech. Aktuálně řeším problém čerpadlem. Co nejdříve bych rád ovšem řešil problém lépe.

V příloze je schéma s detailnějším popisem.

Děkuji za odpověď
S pozdravem Pařík

Obrázek
  • Tomáš Pařík stáří dotazu 4 roky dní
  • last edited 4 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Paříku. Moc se Vám omlouvám, že Vám odepisuji až teď. Spolehlivé řešení pro zamezení působení tlakové vody, která natéká do suterénní místnosti, bývá složitější a komplikovanější. Ve Vašem případě bych nejprve doporučil místní prohlídku, ze které se bude vycházet, s následným vypracováním návrhu řešení. Návrh řešení by byl vypracován dle místních a individuálních možností, konkrétní situace apod., kterou jste popsal vcelku jasně, včetně přiloženého nákresu, ale přece jen bych doporučil tuto situaci řešit přes specializovanou firmu, která by měla mít dlouholeté zkušenosti v této oblasti. AquaStop Bitumen 2 K je kvalitní hydroizolace určená pro svislé a vodorovné konstrukce spodní stavby, ale nejsem přesvědčený, že zatěsňovat povrchy suterénních prostor pro zamezení působení tlakové vody je spolehlivý postup. Toto je platné i pro asfaltové pásy či hydroizolační folie. Respektive lze i takto postupovat, ale určitě ve Vašem případě musí být navrhnutý a realizovaný komplexnější rozsah sanace Vašich prostor. Pokud byste měl zájem o služby naší dceřiné společnosti, která provádí realizace i těch nejsložitějších problematik v oblasti sanace a odvlhčení spodní stavby, můžete kontaktovat naši realizační firmu SANACE.CZ s.r.o., anebo mi můžete zavolat a já Vám předám číslo na technika s dlouholetou zkušeností.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
731 565 565

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268