Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,
máme malý domek, nepodsklepený a starý. Základem je kámen a kamenné zdivo je i součástí místností cca 30 cm nad podlahou. Zdivo je sice omítnuto, ale strašně vlhne. Dá se váš postup aplikovat i čistě na kámen? Izolace cihelného zdiva nic nevyřeší a navíc se tam vlhkost nedostává, protože mezi kamenem a cihlou je lepenka. Potřebujeme skutečně vysušit přímo kámen.
Děkuji
Kubáč

  • You must to post comments

Dobrý den, pane Kubáči.
Obvykle přechod kamenné podezdívky a cihelného zdiva bývá v místě podlahy. Bohužel, ve Vašem případě je to o dost výš. A tím se dostávám k Vašemu dotazu. Ano, krémová injektáž kamenného zdiva je v podstatě jediné smysluplné řešení z injektážních metod. Z mechanických metod by byla reálná podřezávka diamantovým lanem. Je to sice spolehlivá metoda, ale značně nákladná a vysoce invazivní. Ale je i ve Vašem případě proveditelná a účinná. Co nám tedy zbývá dalšího? Postupné odbourávání zdiva s vkládáním hydroizolace a zpětným dozdíváním zdiva je nejvíce invazivní metoda ke stavbě vůbec, je ve všech směrech náročná a v konečném výsledku i nákladná. Je ale také ve Vašem případě proveditelná a účinná. Kapalná injektáž je velmi málo účinná a to i v případě příznivějšího zdiva, natož v kamenné podezdívce. Kapalné injektáže jsou ve Vašem případě proveditelné, ale naprosto nespolehlivé, neúčinné. Nerezové plechy se do kamenného zdiva nezatlučou a pila to taky velmi pravděpodobně nezvládne. Tyto dvě metody jsou ve Vašem případě neproveditelné. Takže, odpověď je ano, krémová injektáž Systémem AquaStop Cream je z injektážních metod i u druhu Vašeho zdiva proveditelná a účinná. Doporučuji však tento postup. Pokud budete odstraňovat omítky, odstraňte je až po provedeném navrtání zdiva, případně až po provedené výplni vrtů. Omítka Vám totiž částečně pomůže udržet navedení vrtáku v požadovaných místech vrtání z důvodu, že povrch kamenné zdi bez omítek je značně nerovný a nesourodý. Po provedeném odvrtání můžete omítky odstranit. Vrty před injektáží vyčistíte stlačeným vzduchem. Navrtání zdiva zhotovte v provedení tzv. „cik cik“. To je ve dvou řadách, v osových vzdálenostech vrtů po 80 mm – max.100 mm vedle sebe a druhá injektážní linie bude o 40 – max. 50 mm výš, s posunutím vrtů do strany o 40 mm – 50 mm, takže vrty v horní linii budou na středových vzdálenostech vrtů spodní linie a samozřejmě i naopak. Tím se zmaximalizuje pravděpodobnost vytvoření celistvé hydrofobizace v celé tloušťce a délce provedené injektáže. Ještě jedno mé nepochybně pravdivé tvrzení, kudy kapilárně vzlíná vlhkost, tak tam se jistě vpenetrují aktivní látky injektážní emulze AquaStop Cream. Nasákavé prostředí ale musí protínat dostatečné množství injektážních výplní. Případným nenasákavým stavebním materiálem vlhkost ale nevzlíná, to je druhá fyzikální přirozenost. Dvouřadé navrtání zdiva a zkrácením osových vzdáleností se docílí, s vysokou pravděpodobností, spolehlivé hydrofobizace nasákavých materiálů kamenného zdiva v místě injektáže. Poslední rada. Pro injektáž kamenné podezdívky si zakupte kvalitní vrták a použijte kvalitní příklepovou vrtačku, ne v hobby kvalitě.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268