Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, prosím Vás o radu se vzlínající vlhkostí v domě, který jsem koupil cca před rokem. Při koupi byly všechny stěny oblepeny tapetami, tyto jsme strhli a v celém domě udělali nové finální omítky. Po vymalování se objevil problém se vzlínající vlhkostí, který dříve viditelný nebyl. Dům je stavěn z pálených cihel a tloušťku stěn má 50 cm. Obvodové zdi jsou podřezány, takže jsou suché. Problém je ale s příčkami, které mají také tloušťku 50 cm a jsou vlhké cca od 30cm až do cca 1m. V současné době mám všechny příčky osekané na cihlu 50 cm nad viditelnou vlhkost a proškrábnuté spáry. Na osekaná místa plánuji použít sanační omítku. Jelikož se mi líbí Vaše injektáž zdiva, tak jsem se rozhodl pro její použití a vyvrtal jsem v okopaných místech díry v průběžné spáře cca 45 cm hluboké. Při vrtání jsem ale narazil na problém, se kterým jsem nepočítal. Ve zdech se objevují dutiny , které jsou nepravidelné. Řeším teď otázku, jak moc účinné bude použití krémové injektáže. Jedná se 30 bm zdiva. Zcela jistě není možné zajistit to, aby všechny díry byly zaplněny injektáží na 100 %. Mnohokrát děkuji za Váš názor. S pozdravem Michal Runtág

  • Michal Runtág stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Runtágu. To, jak postupujete v oblasti sanace vlhkého zdiva, je naprosto v pořádku. To vnitřní zdivo v této tloušťce 450 mm je pravděpodobně nosné vnitřní zdivo, ale to není podstatné. Vše by bylo ideální pro aplikaci krémové injektáže zdiva AquaStop Cream (zdivo z pálených plných cihel, průběžná maltová spára, dostatečně odstraněné zavlhlé omítky, proškrábené spáry, záměr zhotovit dodatečnou vodorovnou hydroizolaci krémovou injektáží, nové sanační omítky…) až na ten Váš popis jakýchsi nepravidelných dutin v cihelném zdivu. Je to trochu zvláštní a tak ještě potřebuji nějaké informace. Uvádíte, že předpoklad injektáže zdiva je 30 bm. Na kolika místech na těch 30 bm a případně v jakých roztečích jste zhotovil zkušební vrty? Jaký průměr vrtáku jste použil pro zkušební vrty? Jak jste poznal, že tam jsou dutiny? Vrták při vrtání na tloušťku zdiva mínus cca 30 mm se ,,zavrtával“ v inkriminovaných místech do průběžné spáry nerovnoměrným tzv. skokovým způsobem?
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments

Děkuji za rychlou odpověď. Díry mám vyvrtány po celé délce ve všech místech uvažované izolace. V podstatě se jedná o všechny vnitřní příčky. Díry jsem vrtal na základě informací z Vašich webových stránek vrtákem pr. 14 mm s roztečí 100 mm. Přítomnost kapes a mezer ve zdech předpokládám proto, že vrták se při vrtání choval tak, že vrtání probíhalo nerovnoměrně – skokově, přesně tak, jak to popisujete. Možná je to pouze mezera v maltě, ale to je v podstatě stejný problém, jako by byly mezery mezi cihlami.

  • You must to post comments

Dobrý den pane Runtágu. Tak to je samozřejmě v pořádku. Takže jste v podstatě připravený na injektáž (plnění vyvrtaných otvorů). Já si myslím, že se nebude jednat o zásadní netěsnost ve zdivu, pakliže to není např. zdivo o tl. 300 mm s malou mezerou a dalším zdivem (přizdívkou), ale to by Vám ten skok vrtáku a vrtačky probíhal v jedné a té samé hloubce a pravidelně. Pokud to není tento případ, nejspíš se bude jednat o letitou nemovitost, kde malta je již nepevná, což je u většiny starších nemovitostí, a ta nepevnost se jeví při příklepovém vrtání jako netěsnost. Nedovedu si představit, že v případě cihelného plného zdiva bez přizdívky by zdivo vykazovalo objemově velké kapsy a mezery atd. Takže teď co dál. Začal bych tyto vrty injektovat naším dvoufázovým postupem a teprve v tomto momentě zjistíme, do jaké míry je to problém. Já si myslím, že v druhé fázi tzv. doinjektáže druhým aplikačním plnidlem s gumovou kónickou koncovkou se nebude injektážní krém zásadně ztrácet. To se ale uvidí až při plnění. Zkuste a pokud by to nebylo tak jak předpokládám, můžete mi zavolat na číslo 731565565 abychom to operativněji a ihned probrali.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti

  • You must to post comments

Dobrý den,
děkuji za radu. Budu tedy doufat, že se nejedná o zeď s mezerou. Prosím, můžete mi spočítat spotřebu krému na 28 bm při vrtání 42 cm s roztečí cca 10cm?
Mnohokrát děkuji
Michal Runtág

  • You must to post comments

Dobrý den pane Runtágu. Na Vámi zadaný rozsah sanace vlhkého zdiva potřebujete injektážní krém AquaStop Cream s předpokládanou zvýšenou spotřebou cca 15 litrů (1 x 10 litrové balení a 1 x 5 litrové balení).
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments
Zobrazuji 5 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268