Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,
prosím o radu, co by mohlo být příčinou vlhnutí zdi na fasádě domu. Rádi bychom zjistili, zda není příčinou prasklá vodovodní nebo odpadní trubka – mapa se objevila u okna, za nímž je kuchyňská linka se zabudovaným dřezem/odpadem myčkou. Pokud by to nebyly trubky a kanalizace, potřebovali bychom pak následně zjistit, zda se nejedná o průnik dešťové vody nebo hladinu spodní vody, která může (?) vzlínat (dům je do cca dvou metrů výšky po obvodu obložen dlaždicemi). Jedná se o stavbu z 80.let 20.století, čili použité stavební a jiné materiály nelze s přesností určit a jsme již několikátí majitelé. Děkuji za Vaši radu. Foto přikládám.

  • Markéta Kohoutková stáří dotazu 4 roky dní
  • last edited 4 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den. Foto se nějak nepodařilo s Vaším dotazem odeslat. Pošlete mi fotografii/e na email [email protected].
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Emailem fotografie přišla. Přiložil jsem ji.

Dobrý den. Jsem přesvědčen, že než začnete dělat jakákoliv sanační opatření, ty bych v této chvíli považuji za předčasné. Nejprve je potřeba vyloučit havarijní stav v rozvodech vody a případně odpadů. Odpad to spíše nebude, ale vyloučit se to nedá. Začněte nejprve tlakovou zkouškou rozvodů vody. Ta trvá cca 24 hodin. Kontaktujete instalatére, který tyto zkoušky provádí. Zkouška proběhne bez vyšších nákladů, jen cca 24 hodin po nainstalování manometru měřícího tlak v rozvodech vody nesmíte po dobu zkoušky provést žádný odběr vody. Jenom tak je zkouška spolehlivá, ale myslím, že instrukce Vám poskytne i pan instalatér. Pokud do 24 hodin nepoklesne tlak vody v uzavřených rozvodech vody, můžeme jednu případnou příčinu vyloučit. Myslím si, dle přiložené fotografie, dispozice v místě značné mapy, která je vidět na fotografii pouze v místě kuchyňské linky a pod., že se únik vody potvrdí, ale nebudeme předbíhat. Nicméně postupujte dle mého návrhu. V případě, že by se únik vody nepotvrdil, je třeba provést revizi odpadů. V případě, že ani tato revize havarijní stav neprokáže, je nutné hledat příčinu v dožilosti vodorovné hydroizolace a tím zhotovit dodatečnou izolaci zdiva pro zamezení vzlínající vlhkosti např. injektáží AquaStop Cream.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
P.S. Prosím o zpětnou vazbu, třeba na ten email.

  • You must to post comments

Dobrý den, pane Schwarzi,
děkuji mnohokrát za Vaše vyjádření a doporučení postupu. Oceňuji Vaši erudovanost a ochotu vysvětlit laikovi, zejména ženě, další kroky v řešení problému. Dám Vám vědět následný vývoj.

S pozdravem
M.Koh…..

  • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268