Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den chtěl jsem se zeptat jak vyřešit problem vlhkého zdiva odhrnul jsem postel a zjistil jsem ze tam mám vlhkou zeď i plíseň zeď je bohužel kamenná rad bych vám zaslal foto dekuji

  • Milan stáří dotazu 4 roky dní
  • last edited 4 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den. Pošlete mi fotodokumentaci na můj email [email protected] a já fotodokumentaci přiřadím k Vašemu dotazu a poskytnu Vám poradenství. Fotografie, ale i jiné dokumenty o určitém omezeném objemu se dají při vkládání dotazu načíst přes tlačítko ,, Zvolit soubory,,.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Dobrý den zde zasilam obrázek dekuji za odpoved

  • You must to post comments

Dobrý den. Že to jsou plísně, je samozřejmě evidentní. Jedná se velmi pravděpodobně o souhrn nepříznivých faktorů, které tento stav způsobují. Tím, že se plíseň objevuje v lokálním místě za postelí, je jasné, že první příčina je nedostatečné proudění vzduchu. Ale tato příčina je pouze sekundární. Kdybyste plísně chemicky odstranili, velmi pravděpodobně se objeví za nějakou dobu opět. Dle mého názoru ve zdivu bude působit nadlimitní vlhkost, která do zdiva vzlíná dožilostí či absencí vodorovné hydroizolace. Vlhkost ve zdivu způsobuje i na povrchu omítek příznivé prostředí pro vznik plísní. Vlhkost ve zdivu také zvyšuje tepelnou vodivost a tím zdivo v zimním období rychleji a intenzivněji prochladává. Ve vnitřních prostorách se určitě temperuje a tím vzniká v dolní zavlhlé části zdiva chladnější místo, rosný bod, a tím může docházet také i k určité povrchové kondenzaci vzdušné vlhkosti, která se snížením proudění vzduchu ještě zvyšuje. Kdyby zdivo bylo suché, plísně na povrchu omítek by se určitě neuchytily. Je to ale pouze můj odhad/předpoklad, jelikož neznám hodnotu vlhkosti ve zdivu, tloušťku zdiva, výškové hodnoty podlahy vůči terénu, dispozici místnosti a pod., ale myslím si, že je tento průběh velmi pravděpodobný. Pokud zdivo vykazuje nadlimitní vlhkost, je nutné zhotovit dodatečnou hydroizolaci u podlahy alespoň v délce této stěny, tj. od rohu k druhému rohu. Omítky odstranit s dostatečným přesahem poškození a nahradit omítkami sanačními, případně odstraněné omítky nahradit v postiženém úseku tepelněizolační omítkou. Při zhotovení tohoto postupu a dodržení všech technologických doporučení, tj. např. pro Systém AquaStop Cream a doporučení výrobců zmiňovaných omítek, bude výsledek naprosto spolehlivý a definitivní.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268