Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi
Odpovězeno

Dobrý den,prosím, dokázal byste odborným odhadem zjistit příčinu vlhkých zdí viz foto? Jedná se o protilehlé zdi komory. RD starý jen sedm let. Ve zdi nevede žádná voda. Vlhkost se poprvé objevila před dvěma lety po zimě jak odtál sníh. pak byl dva roky klid a teď po deštích se vlhkost objevila znovu. Původně jsem měl, podezření na netěsnost podlahového topení, ale tlak v systému je stabilní.
Velice Vám děkuji
Červenák

Obrázek
 • Červenák stáří dotazu 4 roky dní
 • last edited 4 roky dní
 • You must to post comments
Nejlepší odpověď

Dobrý den pane Červenáku. Myslím si, že je příčina téměř jasná, ale asi Vás nepotěší. Ale asi jste na nápravu připraven. Dle Vašich informací, popisu průběhu zavlhání zdiva a historie budovy vše nasvědčuje, že se jedná o pochybení u vodorovné hydroizolace na desce v místech komory domu při zakládání stavby. Odůvodnění určení příčiny: únik vody z podlahového topení jste správně vyloučili. Kdyby se jednalo o drobný, ale neustálý únik vody z potrubí, který by nemusel být v místě komory, a vlhkost by se šířila např. po hydroizolaci, postupně by se od místa úniku, byť drobného, stav omítek zhoršoval, a vlhkost by se šířila dál a dál. To se ale neděje. Také místo úniku by bylo nejvíce zavlhlé, ale ve Vašem případě zavlhají “pouze” zdi komory. Vlhkost se ale zvyšuje při vydatnějších deštích a tání sněhu. Když neprší, vlhkost ustupuje. Toto je ukazatel pro můj názor na určení příčiny. Před dvěma lety bylo značné sucho a tak hydroizolace nebyly tak zatížené. To, že se vlhkost neobjevila po dokončení stavby, tj. před sedmi lety, není nic neobvyklého. Hydroizolace od dokončení stavby může být nějakou dobu funkční, ale různými vlivy, zejména mechanickými, se projeví např. nekvalitně provedený spoj v hydroizolaci, nedokonalá těsnost prostupů a pod. Dle výše uvedených informací a dedukcí je velmi pravděpodobné, že zdi komory jsou dotovány zemní vlhkostí, která kapilárně vzlíná zdivem. Pokud je má úvaha správná, je třeba zhotovit dodatečnou hydroizolaci těchto zdí. Je také otázka, zda nezavlhá i horní beton/mazanina, ale dle fotografií to nevypadá, že by se v tomto místě něco takového dělo, jelikož by se velmi pravděpodobně začala znehodnocovat/kroutit/vlnit stávající plovoucí podlaha. Prosím o zpětnou vazbu po případném zjednání nápravy.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

 • You must to post comments

Děkuji za odpověď. Víceméně jste mi potvrdil mou teorii, porušené vodorovné izolace. Mám obavy, že řešení problému nebude vůbec jednoduché. Jestli nezavlhá i horní vrstva nedokáži posoudit, jelikož máme v celém domě dlažbu. Před těmi dvěma lety se vlhkost rozšířila i na zdi mimo komoru (nevím jak do odpovědi vložit obrázek). Jediné místo kde by se dalo dostat až na základovou desku je již zmiňovaná komora, jinak je všude podlahové topení.

 • Jaroslav Cervenak odpovězeno 4 roky dní
 • last edited 4 roky dní
 • You must to post comments

Dobrý den. Obrázek mi můžete poslat emailem na [email protected]. Tím by se v komoře dala zhotovit v podlaze kontrolní sonda.
JS

 • You must to post comments

Obrázek jsem posílal v pátek.

 • Jaroslav Cervenak odpovězeno 4 roky dní
 • last edited 4 roky dní
 • You must to post comments

Dobrý den pane Červenáku. Obrázek jsem bohužel nenašel. Pošlete mi ho ještě jednou prosím.
JS

 • You must to post comments

Posláno

 • Jaroslav Cervenak odpovězeno 4 roky dní
 • last edited 4 roky dní
 • You must to post comments
Zobrazuji 6 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268