Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Pěkný den.

Provádíme sanaci vlhkosti ve sklepních prostorech, jejichž jedna část je přibližně 1 m níže než ostatní prostory. Právě v tomto místě je problém s vlhkostí, a tak budeme aplikovat Váš gel v první a druhé spáře od základů. Rád bych se zeptal, jakým způsobem vrty ukončit u schodiště, které různé výškové úrovně propojuje (viz foto)? Po vykopání betonové podlahy a přípravě na položení drenážních trubek se situace velmi zlepšila, ale je patrné, že pod schody na fotce stále dochází k provlhání. Neradi bychom, aby si tato vlhkost našla cestu do zdí a obešla gelovou izolaci.

Děkuji, Ondřej

Obrázek
  • Ondřej stáří dotazu 3 roky dní
  • last edited 3 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den.
Injektáží pod podestou schodiště hydroizolaci nevytvoříte, ale to jste asi na mysli neměl. Z přiložené fotografie je patrné, alespoň se mi to tak jeví, že vlhkost se přenáší do omítek v místech schodišťových stupňů a to nad stupnicemi a podstupnicemi schodů. Pokud jste měl dotaz na postup, jak zhotovit injektáž okolo těchto schodišťových stupňů, postup není složitý. Vrty povedete v blízkosti nášlapů a svislých podstupnic. Jednoduše popsáno, provedete injektáž tak, že “hustěji” obvrtáte a zainjektujete zdivo v blízkosti schodišťových stupňů. Osové vzdálenosti ale přizpůsobujte dle šířek a výšek stupňů schodiště. Doporučené vzdálenosti vrtů 100 mm, které se provádí v liniích, pokrátíte cca na 50 mm, aby stupnice/zdivo schodiště bylo precizně obvrtané a clony se spojily v jeden kaskádovitý celek. Tímto způsobem se zabrání přesunu vlhkosti z betonového schodiště do zdiva a tím i omítek, tj. nad schodišťovými stupni.
Přikládám foto provedené injektáže okolo schodiště.

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268