Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,
Mám starý dům a ve zdech se objevilo větší množství dírek vydrolených mravenci a možná i jinými brouky. Některé vedou hlouběji do zdí. Chtěla bych je vyplnit nějakou hmotou, která by nahradila vydrolenou maltu a po vytvrdnutí zpevnila zdi. Jsou injektážní pumpy, které nabízíte, vhodné i pro jiné hmoty, například řídký cement? Případně lze použít sanační hmoty i pro vyplnění těchto mravenčích „vrtů“?

  • You must to post comments

Dobrý den,
tím, že se nezmiňujete o vlhkosti ve zdivu, ale pouze o jeho povrchové nesoudržnosti a nepevnosti, doporučuji ve Vašem případě tuto problematiku vyřešit novou povrchovou úpravou zdiva, např. novou, a tedy pevnější omítkou. Nehledejte řešení v oblasti injektážních hmot a jejich aplikací. Je to opravdu zbytečné. Sanační omítka AquaSan Porosity je určitě nejpevnější a přesto vysoce paropropustná omítka na trhu. Je to dáno jejím složením. A protože si ji snadno dokážete namíchat sami, je určitě i nejlevnější. Tak například touto. Pokud ale ještě nemáte v plánu renovovat fasádu, můžete postižená místa prozatím „silněji“ ošpricovat, a to ze 100 % jejich plochy. I to by mělo pronikání hmyzu do zdiva zamezit. Ale neznám stav Vaší fasády a Vašich dalších záměrů. Návod na snadné namíchání této zajímavé omítky z pořadu České televize „Receptář prima nápadů“ – https://www.youtube.com/watch?v=u79K-gSITgw.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268