Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat do jaké výšky bych musela odsekat kachličky v koupelně. Z druhé strany bydlí soused a zeď je zateplená polystyrénem, nechtěla bych z venkovní strany zeď narušit. Bude izolace účinná i v případě že kachličky odsekám pouze do výšky 20.cm a venkovní zeď nechám neporušenou? Tloušťka zdiva je 300. mm. cihla. mezi mou zdí a sousedovým domem je sousedův dvůr. S pozdravem, Miluše Elsnerová.

  • Miluše Elsnerová stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Vrty se zhotoví co nejblíže k podlaze, to znamená, že opravdu bude stačit odsekat spodní řadu obkladů a zjistit první možnou spáru cihelného zdiva, kde se dá již vrtat ve vodorovném provedení z důvodu omezení tloušťky vrtačky. Vrtat můžete až k polystyrénu. Ten je nalepen na zdivo lepidlem a tak vrty můžete zhotovit na celou tloušťku cihelného zdiva. Nemusíte vrty zkracovat, jako by to bylo v případě zdiva nezatepleného. U cihelného zdiva, v případě zhotovení vrtů do průběžné spáry, je krémová injektáž naprosto spolehlivá, a tak opravdu nemusíte odstraňovat obklad v celé své výšce. Samozřejmě k vysychání bude docházet pomaleji, ale to není nikterak zásadní. Prostě po provedené injektáži vznikne clona u podlahy zabraňující kapilárně vzlínající vlhkosti a tím zdivo již nebude opětovně a neustále dotováno vlhkostí pronikající z podzákladí domu a tím zdivo sice pomaleji, ale jistě ve cloně a samozřejmě nad clonou začne vysychat, ale přece jen pomaleji, ale jak jsem již napsal, vyschne. Ten můj dotaz, zda jsou domy od sebe vzdáleny, byl z důvodu, aby domy nebyly v některých místech čímsi provázány, ale už tím, že jste psala, že obvodové zdivo je zateplené, bylo to velmi nepravděpodobné, ale dotaz byl jen pro jistotu, aby náhodou někde nebyly tyto dva objekty čímsi zednicky spojeny, jakousi např. dělící zdí, přístavkem atd. To nejsou a tak můžete injektáž realizovat dle Vašeho zamýšleného postupu. Samozřejmě neustále platí dodržet technologický postup pro systém AquaStop Cream. Linie vrtů musí být co nejblíže k podlaze v průběžné spáře cihelného zdiva, to je Vám jistě jasné, jen pro jistotu zkontrolujte, zda terén sousedního dvorku není výš než Vaše výška podlahy a tím linie vrtů. Asi víte, proč na toto upozorňuji.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268