Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den pane Schwarz,

při hledání řešení problému s vlhkým zdivem jsem narazil na Vaši reklamu. A upřímně musím říct, že těžko se mi věří, že by to bylo tak snadné a efektivní. Nicméně vážně přemýšlím, že bych to zkusil, protože nemám co ztratit. Další varianta je podřezání zdiva, což se mi moc nechce.
Proto bych Vás chtěl požádat, zda byste mi na základě popisu mého problému doporučil vhodný materiál a množství, případně rady, tak aby aplikace byla co nejefektivnější.
Potřebuji provést hydroizolaci cihlové stěny o délce 6 m, šířka stěny je 30 cm. Cihly jsou položeny bez jakékoliv izolace pravděpodobně v betonovém nebo maltovém lóži přímo na žulové kamenné bloky. Až po 6 řadách je provedena hydroizolace – těžko říct, jestli původní, nebo předchozí majitel podřezal stěnu. Nad touto izolací jsou již cihly suché. Nicméně já bych potřeboval kvůli zateplení provést hydroizolaci i těch spodních cihel. Nevím, zda provést vrty přímo mezi cihlu a kamenné bloky – spoj je velmi pevný a malta/beton se nedrolí. Naproti tomu o řadu výš už je malta měkčí a vydrolenější.

Mockrát děkuji za Vaši radu a výčet potřebného materiálu.

S pozdravem

Pavel Sa…

  • You must to post comments

Dobrý den. K Vašim pochybnostem nemám zapotřebí se jakkoliv vyjadřovat, ale samozřejmě na ně máte právo. Co se týče technického dotazu, máte ideální druh zdiva pro Systém AquaStop Cream. Můžete využít hned tu první přechodovou spáru mezi žulovou podezdívkou a první cihelnou řadou. Nemyslím si, že by se injektážní krém v této přechodové spáře nešířil, ale pokud tato spára je betonová, asi bych přece jen pro větší dispergaci použil pro injektáž až tu druhou průběžnou spáru, tj. mezi první a druhou šárou cihel. Vše ale za předpokladu, že se výškově neocitnete pod podlahou nepodsklepeného půdorysu u tohoto obvodového zdiva. Pokud by se injektáž, ale i jakákoliv mechanická metoda, zhotovila pod podlahou, případně pod její vodorovnou, třeba i funkční hydroizolací, dojde přesto k přemostění vlhkosti z vnitřní strany ze zeminy či zásypu, která je pod podlahou či její vodorovnou hydroizolací. Takže je potřeba bezchybně odměřit výšku nášlapného povrchu vnitřní podlahy, tedy pokud injektáž budete dělat v venkovní strany obvodového zdiva a v těsné blízkosti nad jejím povrchem, tj. v nejbližší spáře nad podlahou zhotovit injektáž. V tomto případě nemůže být výsledek jiný, než že zdivo ve vzniklé cloně, ale i nad clonou, vyschne. Spotřebu si můžete velmi rychle spočítat na tomto linku: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/spocitejte-si-sami-spotrebu-injektazniho-kremu/

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268