Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, jak dlouho vydrží otevřené balení Bitumenu, aniž by se nějak znehodnotilo. Zvažujeme, jestli koupit jedno velké balení, nebo spíš více malých.

Děkuji
Lucie Sochorová

  • Lucie Sochorová stáří dotazu 6 roky dní
  • last edited 6 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den.
AquaStop Bitumen 2K po otevření víka kbelíkového balení, ale zejména po rozbalení igelitového vnitřního obalu, který chrání hydroizolační hmotu před okysličováním, je zpracovatelný v řádech dnů (cca 1 týden), což není u tohoto většího (32 kg) balení problém. Jeden pracovník toto balení zpracuje za 1, max. 2 hodiny. Samozřejmě musí mít již podklad řádně připravený pro nanášení této stěrkové hydroizolace hladítkem. Z tohoto balení ve dvou vrstvách zhotovíte 8-10 m2 hydroizolační stěrkové vodorovné nebo svislé plochy. V momentě přimíchání složky B, jedná se o sypký prášek uložený pod dvojitým víkem, se zásadně urychluje doba zpracovatelnosti, a to na 2 – 3 hodiny. Tím je i hydroizolační vrstva do druhého dne již dostatečně pevná. Druhý den se zhotoví druhá vrstva. Pokud byste vmísili složku B do bitumenové hmoty a to do celého obsahu obalu, je nezbytně nutné tento obsah v ten den zpracovat.V případě, že byste promísenou hydroizolační hmotu v den smísení se složkou B nezpracovali, je druhý den hydroizolační hmota ztuhlá a tím se již nedá použít. Ale dá se postupovat takto: Zpracovatel ví, že mu např. jedno velké balení vyjde na daný rozsah plochy a to v doporučených dvou vrstvách s pauzou 24 hodin, tak si odeberu polovinu hydroizolace z balení, tuto polovinu ve stejném poměru smísím s 1/2 složky B a druhou polovinu obsahu bitumenové hydroizolace uzavřu igelitovou vložkou a víkem. Tím se bitumenová hydroizolace do druhého dne neznehodnotí zatvrdnutím v kbelíku. Druhý den smísím poměrově složku B (reaktivní prášek) se složkou A a tím mám zase druhý den z jednoho, ale již poloviny (nebo poměrového objemu) obsahu balení připravenou plně elastickou hydroizolaci pro natažení druhé vrstvy. Malé balení 3 kg je zejména určené na dokončovací práce anebo pro lokální opravy. Posílám Vám odkaz na Technický list, kde je vše vysvětleno:
https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/wp-content/uploads/2017/11/TL-AquaStop-Bitumen-2K-2017.pdf
U injektážního krému AquaStop Cream je doba zpracovatelnosti i po otevření balení minimálně 1 rok. Nedochází k tvrdnutí ani k vysychání na základě okysličování, tak, jako to probíhá u hydroizolace AquaStop Bitumen 2K.
S pozdravem Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268