Telefonní poradna
+420 731 565 565
Hodnocení
tel. poradny
Kalkulačka
spotřeby materiálu
Nákup po telefonu
+420 606 187 916
0
0

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, jak dlouho vydrží otevřené balení Bitumenu, aniž by se nějak znehodnotilo. Zvažujeme, jestli koupit jedno velké balení, nebo spíš více malých.

Děkuji
Lucie Sochorová

  • Lucie Sochorová stáří dotazu 4 roky dní
  • last edited 4 roky dní
  • You must to post comments
0
0

Dobrý den.
AquaStop Bitumen 2K po otevření víka kbelíkového balení, ale zejména po rozbalení igelitového vnitřního obalu, který chrání hydroizolační hmotu před okysličováním, je zpracovatelný v řádech dnů (cca 1 týden), což není u tohoto většího (32 kg) balení problém. Jeden pracovník toto balení zpracuje za 1, max. 2 hodiny. Samozřejmě musí mít již podklad řádně připravený pro nanášení této stěrkové hydroizolace hladítkem. Z tohoto balení ve dvou vrstvách zhotovíte 8-10 m2 hydroizolační stěrkové vodorovné nebo svislé plochy. V momentě přimíchání složky B, jedná se o sypký prášek uložený pod dvojitým víkem, se zásadně urychluje doba zpracovatelnosti, a to na 2 – 3 hodiny. Tím je i hydroizolační vrstva do druhého dne již dostatečně pevná. Druhý den se zhotoví druhá vrstva. Pokud byste vmísili složku B do bitumenové hmoty a to do celého obsahu obalu, je nezbytně nutné tento obsah v ten den zpracovat.V případě, že byste promísenou hydroizolační hmotu v den smísení se složkou B nezpracovali, je druhý den hydroizolační hmota ztuhlá a tím se již nedá použít. Ale dá se postupovat takto: Zpracovatel ví, že mu např. jedno velké balení vyjde na daný rozsah plochy a to v doporučených dvou vrstvách s pauzou 24 hodin, tak si odeberu polovinu hydroizolace z balení, tuto polovinu ve stejném poměru smísím s 1/2 složky B a druhou polovinu obsahu bitumenové hydroizolace uzavřu igelitovou vložkou a víkem. Tím se bitumenová hydroizolace do druhého dne neznehodnotí zatvrdnutím v kbelíku. Druhý den smísím poměrově složku B (reaktivní prášek) se složkou A a tím mám zase druhý den z jednoho, ale již poloviny (nebo poměrového objemu) obsahu balení připravenou plně elastickou hydroizolaci pro natažení druhé vrstvy. Malé balení 3 kg je zejména určené na dokončovací práce anebo pro lokální opravy. Posílám Vám odkaz na Technický list, kde je vše vysvětleno:
https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/wp-content/uploads/2017/11/TL-AquaStop-Bitumen-2K-2017.pdf
U injektážního krému AquaStop Cream je doba zpracovatelnosti i po otevření balení minimálně 1 rok. Nedochází k tvrdnutí ani k vysychání na základě okysličování, tak, jako to probíhá u hydroizolace AquaStop Bitumen 2K.
S pozdravem Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Vyhledávací slovní výrazy pro vyhledání tématu, který Vás zajímá.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268