Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,
Pročítal jsem zdejší poradnu a tato problematika se zde řešila. Přesto bych se Vás rád zeptal na názor / zkušenost. Potřeboval jsem vyřešit vzlínající vlhkost u objektu, který se částečně nachází pod terénem a část nad terénem. Nechal jsem si provést vlhkostní průzkum, ze kterého vyplynulo, že opravdu u podlah je vlhkost nejvyšší a čím výše se jde, vlhkost mizí (to i u části objektu, který se většinově nachází pod úrovní terénu). Oslovil jsem jednu firmu a ta mi nabídla variantu tlakové injektáže přes osazené pakry a to buďto směsí silikonátů a esterů jako jedna varianta, a druhá varianta injektáže přes osazené pakry akrylátovým gelem. Co jsem z návrhu prací a konzulatcí pochopil, vrty v obou případech by byly prováděny vodorovné v odstupech 15 cm až do hloubky 5 cm před koncem zdiva, do spáry a ve dvou řadách.

https://www./utesnujici-tlakova-injektaz-akrylatovymi-gely

Nakonec jsem se rozhodl pro Váš krém AquaStop Cream a injektáž jsem provedl svépomocí. Pořád mně ale vrtá hlavou:

1) Nabízená varianta silikonátů a esterů – co je to za variantu, není podobná Vaší bázi silan/siloxan? Ale firma ji chtěla aplikovat tlakově přes pakry.
2) Akrylátové gely jsou stále hojně aktivně nabízeny a to pro vzlínající vlhkost v cihlovém zdivu, viz výše uvedený odkaz. Jedná se o velmi drahou variantu injektáže, myslíte, že se jedná o naprosto nevhodnou/nefunkční variantu?

Děkuji za Váš čas a poradnu jako takovou.

  • You must to post comments

Dobrý den,
před více než deseti lety jsem v našem oboru zahájil veřejnou osvětu, a to v oblasti injektážních technologií a jejich hmot pro různé příčiny a jejich odstranění. Nechci kohokoli poškozovat, a tak link, který jste vložil do dotazu na konkrétní společnost a její nabídku gelové injektáže pro zamezení vzlínající vlhkost zdivem, budu muset zneplatnit z mého rozhodnutí. Mé pojednání na téma, které injektáže jsou nesporně nejúčinnější pro daný problém a tím odstranění poruchy, najdete na níže vloženém odkazu.
Přečtěte si jej velmi pozorně, včetně všech odkazů, zejména pojednání mnou nazvané „hybridní injektáž“. Chci ještě podotknout, že akryl gel je vynikající pro zatěsňování průsaků vody, zejména pro bezvýkopové zhotovení svislé hydroizolace, ale nemá takové fyzikální a chemické vlastnosti, aby pronikl do kapilárního systému zdiva, kudy vzlíná vlhkost, byť slovo „zatěsňuje“ zní velmi povzbudivě. Ale opakuji, tato metoda je velmi zajímavá, ale rozhodně ne pro zamezení vzlínající vlhkosti. Link na porovnání injektážních metod a jejich vhodného použití zde: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/kremova-injektaz-zdiva/
Případně si přečtěte z vloženého odkazu obdobný dotaz jiného tazatele a mou odpověď, z níž rovněž vyplyne můj názor na gelovou injektáž do zdiva: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/poradna-sanace-vlhkeho-zdiva/dotaz/sanace-obvodovych-cihelnych-zdi
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268