Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý deň.
Ako by ste toto odporučili? V tomto mieste zrejme voda nasakuje z betónu do steny . Do akej hĺbky vŕtať podlaha v dome je vyššia cca o 8 CM ako výška betónu na terase.
Dakujem

Obrázek
  • You must to post comments

Dobrý den.
Ano příčina vlhnoucí zdi, kterou popisujete, je velmi pravděpodobná. První injektážní linii udělejte těsně nad výškou nuly podlahy. V případě cihelného zdiva, v první spáře nad její nulou. Tato horizontální injektáž definitivně zastaví vzlínající vlhkost. Tím, že je ale výškový rozdíl mezi nulou podlahy a povrchem terasy 80 mm ( podlaha je dle Vašeho popisu výše), doporučuji ještě zhotovit alespoň jednu injektážní linii mezi nulou podlahy a nulou terasy, anebo mezi injektážní linií v první spáře na podlahou a ve spáře/spárách pod ní. Toto provedení by bylo u cihelného zdiva. Toto je proveditelné samozřejmě pouze z venkovní strany. Dvouřadá injektáž bude v provedení tzv. „cik cak“. U injektážní line, která bude níže, než je nula podlahy, tak hloubky vrtů navrtejte na celou tloušťku zdiva. Tím se max. přiblížíte k betonové vnitřní podlaze, což ve Vašem případě nebude na škodu. Hloubky vrtů u linie nad podlahou pokrátíte o cca 20 – 30 mm. Samozřejmě je nutné dodržet všechny doporučené parametry provedení pro Systém AquaStop Cream. V případě, že vše provedete bez pochybení a budete se řídit tímto doporučení, výsledem bude naprosto spolehlivý a Vámi požadovaný. Jediné, co mne ještě napadá, terasa by měla být vyspádovaná od této zdi, což předpokládám, že je v pořádku.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268