Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, je omezena injektáž teplotou venku popř uvnitř domu? A pokud ano jak dlouho musí být teplota udržena po injektáži. Děkuji

  • You must to post comments

Dobrý den. Pokud se rozhodujete v druhé polovině listopadu pro sanace vlhkého zdiva krémovou injektáží s použitím injektážního krému AquaStop Cream, je nejvyšší čas. Zatím teploty jsou ještě vyhovující, i když v nočních hodinách již v některých dnech klesly teploty mírně pod bod mrazu, tedy v nížinách. Injektované zdivo má však naakumulovanou teplotu a svoje specificky dané tepelně izolační vlastnosti. Rozhodně v současné době ještě ve zdivu(!) teplota neklesá pod bod mrazu a tím není ohrožen pozitivní výsledek. Čím více se budou teploty snižovat s blížící se zimou, riziko se zvyšuje. Je také potřeba si uvědomit, že není určující teplota pro aplikaci v den provedené injektáže, ale 2-6 týdnů po provedené výplni vrtů injektážní emulzí. V této době probíhá ve zdivu dispergace, migrace účinné látky a po tuto dobu je důležité, aby zdivo nezačalo promrzat. K případnému promrzání obvodového zdiva dochází postupně od vnější strany tohoto stavebního dílce. Samozřejmě se bavíme o teplotním riziku u obvodového zdiva nad úrovní terénu. Vnitřní prostory mají teploty jiné, než je venkovní vzdušná teplota a také se dá ve vnitřních prostorách temperovat. Zdiva pod úrovní terénu se toto teplotní riziko také netýká. Na Vaši otázku jsem odpověděl ve všeobecné rovině. Také bychom mohli polemizovat, do jaké míry má vliv na teplotní riziko momentální procentuální vlhkost obsažená ve zdivu (určitý vliv samozřejmě má), do jaké míry se teplotní riziko snižuje u zdiva s tepelnou izolací v závislosti na tloušťce a druhu izolace na fasádě (značně se teplotní riziko oddaluje), do jaké míry se teplota zvyšuje v obvodovém zdivu při vnitřním temperování. Výraz temperování je jen pojem, jelikož to není konkrétní veličina. Dále jde o to, o jaký pokles teploty se jedná a v jakém časovém úseku a jaké teploty jsou v denní a noční dobu a zejména v jakých časových poměrech. Do jaké míry jsou dlouhodobé předpovědi počasí spolehlivé atd. Je to ještě složitější a proto se nedá na toto téma univerzálně odpovědět, Co se dá ale s určitostí konstatovat je, že zimní období není pro zahájení sanačních anebo většiny stavebních prací, které se provádějí na plášti objektu, nejvhodnější.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268