Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, pane Schwarz, velice děkuji za rychlost a ochotu. Pokud bych si na domě nedělal vše sám s kamarády, tak bych neváhal a už si Vás sem zval, ale navrtání myslím zvládneme. Vrták 45cm má 41cm průřez, což je přesně, co potřebujeme a nestane se, že by vrták projel zdí. Myslím, že to chápeme, koukal jsem na youtube na Vaše video, velice pěkně zpracované. Jak je to s injektáží a mrazem? Četl jsem, že se nesmí používat pod 5 stupňů, je to tak? Pokud by to tak bylo, tak bych udělal injektáž klidně před spodním betonem. Nevím, kdy se k betonování dostaneme.Můžete mi udělat celkový rozpočet, když si to budeme dělat sami? Díky moc V.Němec

  • V.Němec stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Němec. Ideální, respektive doporučovaná spodní teplotní mez u většiny stavebních materiálů a jejich technologických aplikací je výrobci většinou udávaná právě ta teplota 5 stupňů Celsia, zejména to bývá u barev, lepidel, maltových směsí, tenkovrstvých stěrek fasádních a zejména tam, kde je tzv. mokrý proces aplikace, atd., atd. Je to ochrana výrobců před možným poškozením např. vlastností jejich výrobků a je to pochopitelné a myslím si, že i správné. Ale z praxe všichni stavaři vědí, že spodní teplotní mez u těchto běžně používaných stavebních materiálů je 0 stupňů. Pokud by výrobci (samozřejmě tato limitní hodnota u některých stavebních materiálů není vůbec přípustná) uváděli opravdu tu nejnižší hranici pro možnou aplikaci, mohlo by se to zvrhnout u spotřebitelů ještě dále. Dále je pravda, že nevhodná teplota má vliv nejen na přímé poškození např. vlastností materiálů, ale i na aplikaci samotnou. Hůře se barva rozetírá, malta jinak vyzrává, atd. a tím opravu nemusí být výsledek 100%ně kvalitní. Ale je to případ od případu a tak toto berte prosím jako všeobecnou úvahu. I my jako výrobci materiálů v oblasti sanace vlhkého zdiva nechceme uvádět jiné teplotní hodnoty, ale úsudek si můžete udělat sám. Různé druhy zdiva mají své akumulační a termoizolační vlastnosti a další důležité faktory, např. doba podlimitní teploty, aj., určující do jaké míry je teplota 5 stupňů opravdu limitní pro injektáž zdiva. Jinak pokud chcete vypočítat náklady na krémovou injektáž svépomocí, vzpomínám si že spotřebu jsem Vám odhadoval na 15 litrů. Pak potřebujete aplikační pistoli (set), vzduchovou pumpu na vyčištění vrtů a případně polystyrénové zátky ( 10 ks do 1 běžného metru ). Vrtáky nepotřebujete, jelikož jak píšete, vyvrtáno máte. Na webu http://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz a na stránce e-shopu si zadejte tyto materiály. Celková cena se Vám zobrazí v košíku.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti

  • You must to post comments

obrý den, pane Schwarz,
navrtání se chystáme udělat přes víkend, dnes dorazil pořádný vrták a budeme mít půjčenou velice kvalitní vrtačku, tak to musí být za den hotové. Určitě by to chtělo udělat injektáž co nejdříve, ale naštěstí ještě nemrzne. Každopádně, jak píšete, jedna věc je venkovní teplota a druhá je zateplený dům, kde, když budu 2 dny topit v krbovkách, tak by to nebyl problém ani při lehkém mrazíku. Bude mít Váš pracovník kapacitu na příští týden? Ideální by byl samozřejmě víkend, nebo pátek.
Díky a s pozdravem
V.Němec

  • You must to post comments

Dobrý den pane Němec. Z posledního emailu jsem pochopil, že chcete využít akci ,,Pracovník k čerpadlu zdarma,,. To je samozřejmě platná akce a tak bych Vám slíbil tuto službu na příští týden na pátek. Musíte mít vše vyvrtáno, vrty vyčištěné stlačeným vzduchem a připravený materiál. Jinak těch 15 litrů injektážního krému Vám náš zaměstnanec zainjektuje za 1 den. Takže ten pátek bude hotovo. Cena za tuto službu je 1.200 Kč bez DPH a dopravné 6 Kč/km od nás k Vám a zpět. S tím ale určitě počítáte. Pokud budete vrtat ve vodorovném provedení, bylo by dobré si objednat i polystyrénové zátky. Pakliže jsme domluveni, zašlete mi prosím Vaši adresu a potvrzení termínu.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268