Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,

můj dotaz směřuje na trvanlivost a životnost izolace. je třeba injektáž obnovovat? Pokud ano,jak často?

Za odpověď předem děkuji. Žila

  • You must to post comments

Dobrý den.
Životnost, tj. funkčnost deklarujeme cca. 30 let. Po úplném dožití této hydroizolační clony zhotovené Systémem AquaStop Cream, které je v řádech více jak 3 desetiletí, je možné zhotovit injektáž zdiva znovu a se stejným výsledkem. V průběhu této doby se injektáž v žádném případě neobnovuje. Výklad může být ale složitější. Životnost vzniklé clony ve zdivu je ve skutečnosti mnohem delší. Musíme si uvědomit, že dodatečně vzniklá izolace vzniká ve zdivu tím, že se účinné látky injektážního krému AquaStop Cream navazují na póry a kapiláry zdících materiálů, kde se injektáž provedla a tím vzniká pevná a již nerozpustná vazba, ale tyto samotné materiály mohou degradovat rychleji a tak jsme dobu životnosti spíše ,,uzpůsobili´´ pro možnou počáteční degradaci těch méně kvalitních zdících materiálů, jelikož náš systém se používá v podstatě v kompletní škále zdících materiálů, kromě dřevěných konstrukcí. Z chemického hlediska, nikoliv z hlediska fyzikálního, by se dalo říci, že je životnost vzniklé hydroizolace ve zdivu v horizontu dožití stavby samotné. Ale buďme realisté a tak té námi uvedené minimální! 30-ti leté životnosti můžete opravdu důvěřovat. Ještě bych podotkl, že námi uvedená garanční doba je v praxi, tj. léty, už prověřená, jelikož první domy, kde byla sanace vlhkého zdiva zhotovena injektážním krémem, dle našeho výrobního složení AquaStop Cream, mají svoji dodatečně vzniklou hydroizolaci ve zdivu ještě plně funkční. Na závěr jen takový postřeh. Také jsem si všiml, že někteří výrobci vysoce kvalitních asfaltových pásů v současné době uvádějí záruku na jejich výrobek “pouze”10 let. Je ale jasné, že tento asfaltový pás svoji funkčnost ztratí až v několikanásobně delším čase. Jejich důvody pro uvedení této krátké záruky jsou zřejmě obdobné.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz – jednatel společnosti

  • You must to post comments

Dobrý den, má AquaStop Cream nějakou dobu expirace? Pokud bychom koupili nyní a chtěli používat až za o prázdninách?Jak rychle po otevření se musí spotřebovat?
Děkuji za odpověď

  • Leoš Bílek odpovězeno 4 roky dní
  • last edited 4 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den. Dobu expirace uvádíme min. 2 roky od data výroby. Na kbelíku je štítek s datumem výroby. Tato doba zpracovatelnosti je platná i po otevření kbelíku, ale po odebrání určitého množství krému z balení, se víko kbelíku uzavře. Injektážní krém AquaStop Cream by se měl skladovat dle pokynů uvedených v technickém listu. Vše je podobné, jako u běžně prodávaných barev. Odkaz na TL: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/wp-content/uploads/2019/05/2019-TL-AquaStop-Cream-2019r.pdf
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268