Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,
mám vlhkou jednu stěnu od základu, který není izolovaný. Stěnu mi doporučili podřezat, ale vlhne pouze na jednom metru celé délky. Stačila by pouze injektáž zdiva a odkopat základy a provézt izolaci nebo stačí jen injektáž? Jestli by stačila injektáž, tak pouze na tom daném vlhkém úseku nebo je lepší ji provézt po celé délce stěny?
Abych upřesnil situaci na daném místě je sklep s kamennými základy a stěna je cihlová.
Děkuji za odpověď
Honza

  • You must to post comments

Dobrý den.
Pokud jsem správně pochopil Vaši otázku, předmětem sanace vlhkého zdiva je zavlhající zdivo pod úrovní terénu ve sklepě. Pakliže tomu tak je, je nutné mít plně funkční, z venkovní strany obvodového zdiva, svislou hydroizolaci a to od výšky terénu, do hloubky min. pod úroveň podlahy sklepení, lépe až na základovou spáru. Pak se vlhkost nemůže infiltrovat z přilehlé zeminy do podúrovňového zdiva. Tuto boční dotaci vlhkosti nemůžeme vyloučit. Je ale ještě jeden směr odkud zdivo velmi pravděpodobně zavlhá a to klasicky, od základů. Tím je nutné ještě zhotovit novou dodatečnou vodorovnou hydroizolaci u podlahy ve sklepě pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti např. naším Systémem AquaStop Cream. Lokální injektáž nedoporučuji. Je vhodnější zhotovit liniovou či dvouliniovou injektáž té stěny, která dle Vašeho popisu zavlhá.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268