Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, je pravda ze navrtáním děr se sniží statika baráku?

Děkuji za odpověď

  • Jindřich stáří dotazu 5 roky dní
  • last edited 5 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den. Je otázka o jakém navrtání zdiva se bavíme. Pokud se týče navrtání zdiva vrtákem v průměru 12, 14, 16 mm v osových vzdálenostech 100 – 12 mm, pak to pravda není. Vysvětlení v odborné rovině: Chemická mikroinjektáž sanovaného zdiva, kam patří i Systém AquaStop Cream, je častou metodou, jak zabránit průniku vody a vlhkosti do svislé obvodové či vnitřní konstrukce a tím dodatečně zajistit požadované stavebně technické vlastnosti těchto konstrukcí a následně normové hygienické prostředí v interiéru, zvláště pak v obytných a pobytových místnostech. Chemická mikroinjektáž zdiva např. Systémem AquaStop Ceam je vyhledávaným řešením z důvodu šetrného a v případě standardního technického stavu objektu i staticky bezpečného zásahu do stávajících nosných konstrukcí. Ve srovnání s kontinuálním podřezáváním zdiva, postupným podbouráváním objektu či zarážením nerezových plechů, je metodou nejméně destruktivní a invazivní a většinou nevyžaduje další stavební úpravy konstrukcí pro následné statické zajištění kluzné spáry zdiva, jak je tomu často při použití výše uvedených metod. V případě, že sanovaný objekt ale již vykazuje (!) parametry staticky narušeného či havarijního objektu či existují další nestandardní okolnosti, které z nějakého důvodu komplikují situaci i ve vztahu k chemické mikroinjektáži zdiva, je zpracování statického posudku nevyhnutelné, ale především jako nedílné součásti celkového a komplexního návrhu rekonstrukce objektu a již nikoliv pouze pro sanace objektu.
Vysvětlení z praxe: Pokud bych mohl odhadnout kolik domů bylo již metodou mikroinjektáží sanováno řekněme od počátku 90 let, odhaduji, že tak okolo 100 – 150 tisíc objektů a to jen v ČR. Tím, že na provedení mikroinjektáže není potřeba stavebního povolení, neexistuje přesná statistika, ale myslím, že můj odhad je reálný. Za dobu cca 25ti let jsem nezaznamenal, že by se jakýkoliv objekt u metody mikroinjektáže staticky narušil. Pro mikroinjektáž se na konci 90 let ustálilo pojmenování injektáž zdiva. To je asi vše, co bych Vám na Váš dotaz mohl odpovědět.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Děkuji za odpověď byla vyčerpávající Zed kterou potřebujeme vysušit je staticky v pořádku ale, zaslechl jsem ze podrezani je pro statiku lepší než tato injektáž ale přijde mi mnohem jednoduší návrtat díry o průměru 14 mm a Zed je z palenych cihel o tloušťce 65cm a naprosto zdrava jen je dost vlhka Děkuji za odpověď
S pozdravem Jindřich Borč

  • You must to post comments

Dobrý den. Nebudu jakkoliv konfrontovat a už vůbec ne znevažovat mechanické podřezání zdiva, ale v první odpovědi jsem Vám cosi naznačil k invazivnosti metod. Co se týče Systému AquaStop Cream, je Vaše zdivo v ideálním stavu pro tuto krémovou injektáž. Máte ve Vašem zdivu vodorovnou, průběžnou, vysoce nasákavou spáru a ještě zavlhlou, a to jsou dva faktory, které jsou velmi příznivé pro výsledek našeho systému pro zhotovení dodatečné izolace ve zdivu pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268