Telefonní poradna
+420 731 565 565
Hodnocení
tel. poradny
Kalkulačka
spotřeby materiálu
Nákup po telefonu
+420 606 187 916
0
0

Dobrý den,

chtěl bych se Vás zeptat na přesný výpočet nákladů. Chci nyní provádět injektáž z vnitřní strany obvodového zdiva svého domu. Vypočítal jsem 38m délky zdi celkem (ve většině jde o zeď o šířce 500mm a k tomuto jsem si teda spočítal, že je potřeba vyvrtat 380 děr). Dle Vašeho schématu správně provedené injektáže rohu a místa provázání s vnitřní stěnou je potřeba do každého rohu navrtat ještě 5 děr. Spočítal jsem si, že mám doma 20 rohů, tzn. že pro správný výpočet nákladů ke všemu ještě připočtu tuto skutečnost? (20×5 = přikoupit 10l injektáže a k tomu 100ks zátek er. polystyrenu).

Děkuji za odpověď

  • David Tománek stáří dotazu 4 roky dní
  • last edited 4 roky dní
  • You must to post comments
0
0

Dobrý den. Dle Vašich výpočtů, pokud jsem všemu porozuměl, je vše vypočítáno správně. Litráž rovných zdí neuvádíte, ale předpokládám, že jste použil elektronickou kalkulačku pro výpočet spotřeby, viz: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/spocitejte-si-sami-spotrebu-injektazniho-kremu/, která je v pravé straně našich webových stránek. Těch 10 litrů, které uvádíte, je míněno na rohy, které se budou vrtat do tzv. vějířků. Jen bych doporučil, a jedná se opravdu pouze o doporučení, rohy vrtané z vnitřní strany zainjektovat ve dvou vějířcích nad sebou (výšková rozteč cca 60 mm). Spodní vějířové navrtání rohů samozřejmě ve stejné výšce jako linie vrtů u obvodového zdiva. Doporučuji to z důvodu, že roh tímto vějířkovým navrtáním bude dokonale uzavřen proti vzlínající vlhkosti. V praxi je dosti obtížné navrtat roh zdiva z vnitřní strany tak, jako je to nakresleno, i když to v tomto případě opravdu jinak navrtat nejde, viz tento odkaz: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/vodorovne-rezy-navrtani-zdiva/. Ten druhý vějířek bude ,,pojistka´´ pro případ, kdyby se u prvního vějířku nepodařilo vše uzavřít, a tak ten druhý vějířek nad spodním vějířkem doplní případná nazaizolovaná místa v příčném řezu zdiva rohu. Ale jsou to samozřejmě další náklady navíc. Záleží na Vašem rozhodnutí, ale tuším, že jste si vše nastudoval a mému tvrzení, nebo lépe doporučení, rozumíte, a že se nejedná o jakousi moji obchodní politiku, ale o praktickou radu. Tato rada, doporučení, platí všeobecně, ne jen pro Vás.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Vyhledávací slovní výrazy pro vyhledání tématu, který Vás zajímá.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268