Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,

chtěl bych se Vás zeptat na přesný výpočet nákladů. Chci nyní provádět injektáž z vnitřní strany obvodového zdiva svého domu. Vypočítal jsem 38m délky zdi celkem (ve většině jde o zeď o šířce 500mm a k tomuto jsem si teda spočítal, že je potřeba vyvrtat 380 děr). Dle Vašeho schématu správně provedené injektáže rohu a místa provázání s vnitřní stěnou je potřeba do každého rohu navrtat ještě 5 děr. Spočítal jsem si, že mám doma 20 rohů, tzn. že pro správný výpočet nákladů ke všemu ještě připočtu tuto skutečnost? (20×5 = přikoupit 10l injektáže a k tomu 100ks zátek er. polystyrenu).

Děkuji za odpověď

  • David Tománek stáří dotazu 6 roky dní
  • last edited 6 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den. Dle Vašich výpočtů, pokud jsem všemu porozuměl, je vše vypočítáno správně. Litráž rovných zdí neuvádíte, ale předpokládám, že jste použil elektronickou kalkulačku pro výpočet spotřeby, viz: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/spocitejte-si-sami-spotrebu-injektazniho-kremu/, která je v pravé straně našich webových stránek. Těch 10 litrů, které uvádíte, je míněno na rohy, které se budou vrtat do tzv. vějířků. Jen bych doporučil, a jedná se opravdu pouze o doporučení, rohy vrtané z vnitřní strany zainjektovat ve dvou vějířcích nad sebou (výšková rozteč cca 60 mm). Spodní vějířové navrtání rohů samozřejmě ve stejné výšce jako linie vrtů u obvodového zdiva. Doporučuji to z důvodu, že roh tímto vějířkovým navrtáním bude dokonale uzavřen proti vzlínající vlhkosti. V praxi je dosti obtížné navrtat roh zdiva z vnitřní strany tak, jako je to nakresleno, i když to v tomto případě opravdu jinak navrtat nejde, viz tento odkaz: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/vodorovne-rezy-navrtani-zdiva/. Ten druhý vějířek bude ,,pojistka´´ pro případ, kdyby se u prvního vějířku nepodařilo vše uzavřít, a tak ten druhý vějířek nad spodním vějířkem doplní případná nazaizolovaná místa v příčném řezu zdiva rohu. Ale jsou to samozřejmě další náklady navíc. Záleží na Vašem rozhodnutí, ale tuším, že jste si vše nastudoval a mému tvrzení, nebo lépe doporučení, rozumíte, a že se nejedná o jakousi moji obchodní politiku, ale o praktickou radu. Tato rada, doporučení, platí všeobecně, ne jen pro Vás.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268