Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,

obracím se na vas s prosbou, jak správně vyřešit hydroizolaci domu.

Rekonstrujeme starší dům, který jsme zakoupili a v jednom pokoji, který jako jediný není podsklepen se vyskytují mokré fleky na stěnách.

Po vývozu starého materálu, co se nacházel na podlahách, jsem objevil, že se pod zdmi vyskytuje stará hydroizolace, která je bohužel už asi nefunkční (na každé zdi je v jiné úrovni).

Chtěl bych se této vlhkosti zbavit vašim systémem AquaStop Cream společně s AquaStop Bitumen. (V místěch k de je zeď suchá bych použil aktivátor).

Jde mi ale o to, do jaké výšky nanést hydroizolaci a v jaké výšce potom navrtat díry pro AquaStop Cream (viz fotografie). Zda navrtat přímo nad strop sklepa / beton a nebo až o úrověň výše.

Moc děkuji za odpověď.
Hurta

Obrázek
  • You must to post comments

Dobrý den, pane Hurto,
obvykle platí pravidlo, že dodatečně budované vodorovné, ale i svislé hydroizolace je výhodné provádět co nejblíže k základům, ovšem za podmínky, že nad tyto nově zhotovené hydroizolace nemůže docházet k přemostění vlhkosti ať z terénu, zásypu, anebo neizolované skladby podlahy z vedlejší místnosti, která by byla výše, z jiné neizolované konstrukce, která je stavebné provázána s konstrukcí/ stavebním dílcem, který izolujeme apod. Mám na to praktickou radu. Vždy je třeba si představit, co je za místem, kde zhotovuji novou hydroizolaci. Co je na druhé straně stavebního dílce v místě např. injektáže. Touto vizualizací s případným odměřováním výšek apod. lze se vcelku snadno vyvarovat výškovému pochybení. Nicméně, pak jsou další aspekty, kterými se mohu řídit. Teď už konkrétně. Mám vybourané podlahy až na zeminu. Tím se nám zvyšují možnosti využití výšek/míst pro zhotovení krémové injektáže, jelikož při rekonstrukci podlahy mohu novou hydroizolační vanu vytáhnout do požadované výšky, přes injektážní linii. Ve Vašem dotazu a na přiložené fotografii je betonový základ či strop sklepa, jestli jsem Vašemu dotazu správně porozuměl. Určitě bych injektáž provedl v první, případně další spáře nad tímto betonem. Pravděpodobně u jiných zdí to bude pod původní hydroizolací a u některé zdi v první spáře nad původní hydroizolací. Je to dáno tím, že místnosti nejsou v jedné výšce, rovině. Snad Vám můj obecný výklad pomohl.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268