Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, mám dotaz.
Uvažuji, jak snížit vlhkost ve sklepě.
Sklep se nachází pod rodinným domem a podlaha sklepa je cca 1 m pod úrovní terénu.
Zeď v zemi se skládá z betonu, který je obestavěn zevnitř cihlou. Izolace tam pravděpodobně není žádná. Ve sklepě mám pak velkou vlhkost.
Chtěl bych se tedy zeptat, zda by pomohlo, kdyby se provedla injektáž obestavěné cihlové zdi kolem betonu těsně nad úrovní podlahy sklepa ?
Děkuji
S pozdravem
Pavel Linart

  • Pavel Linart stáří dotazu 6 roky dní
  • last edited 6 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Linarte. Pakliže mezi betonovým zdivem a přizděným cihelným zdivem je mezera! a není tam četné provázání! pro zpevnění cihelné přizdívky a betonového obvodového podúrovňového zdiva, které by mohlo způsobit přemostění vlhkosti z betonového zdiva do cihelné přizdívky, není důvod se obávat neúspěchu. Cihelné zdivo je ideální zdící materiál pro Systém AquaStop Cream a tím pro dosažení jeho spolehlivého výsledku. Cihelné zdivo byste v první průběžné spáře zainjektoval dle našeho technologického postupu a výsledek bude ten, že cihelné zdivo vyschne. Musím však přiznat, že nejsem úplně příznivcem těchto přizdívek pro ,,zakrytí problému a tím jeho příčiny,, ale asi je to v současné situaci nejméně nákladné a přitom v podstatě spolehlivé řešení. Jen bych doporučil vytvořit odvětrání této mezery a to do venkovní strany, aby se v prostoru mezi těmito zdmi zásadně nezvyšovala vzdušná vlhkost. Doporučil bych vybudovat odvětrávací otvory do venkovní strany s možností případného uzavření mřížkovými klapkami v zimním období a zároveň bych např. na solární panelový zdroj osadil z vnitřní strany ventilátor(y), který by rozproudil vzduch a tím by vyháněl nuceně vznikající vzdušnou vlhkost ven. Samozřejmě se dá vytvořit i nenucené odvětrání této mezery podobným způsobem, ale přece jen nucené odvětrání je mnohonásobně účinnější.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments

Dobrý den,
děkuji za odpověď.
Ještě bych se ale chtěl zeptat:
Pokud by ovšem mezi betonem a cihlou nebyla vzduchová mezera, nebude vlhkost z bočního terénu prostupovat z boku přes beton do cihlové zdi a následně zase do prostoru sklepové místnosti ?
Zespodu by vlhkost byla odizolována injektáží, ale co z bočního terénu ?
Jedná se o rodinný starší dům a domnívám se, že cihlová zeď je k betonové zdi přizděna bez vzduchové mezery (usuzuji z odkrytého kousku cihlové zdi pod sklepovým oknem) a bohužel asi i bez izolace.
Nebo by pomohlo použít ještě AquaStop Bitumen nanesením na zeď ? Co by se ale pak stalo s případnou vlhkostí z bočního terénu (neškodilo by to zdi, že by byla případná vlhkost uzavřená ?) ?
Děkuji.
S pozdravem
Pavel Linart

  • You must to post comments

Dobrý den. Je to přesně tak, jak v první části popisujete. Tyto přizdívky se zejména zhotovují právě pro zakrytí problému. Pokud tam není mezera, důvod vyzdění cihelného zdiva byl jiný. Zhotovení plošné izolace podúrovňového zdiva je už náročnější a složitější a to zejména z vnitřní strany stavebního dílce. Tím bych Vám nabídl bezplatnou osobní konzultaci na sídle společnosti.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments

Jsem z Moravskoslezského kraje, takže osobní konzultace na sídle společnosti je pro mne těžko realizovatelná.
Nemůžete popsat možné řešení po emailu ?
Děkuji.
S pozdravem
Pavel Linart

  • You must to post comments

Dobrý den Linharte. Otevřete si na našich webových stránkách mnou poskytovanou internetovou poradnu, kde jsem v obsáhlejším pojednání řešil, odpovídal na stejné nebo tematicky velmi podobné otázky. Určitě tam odpověď na Vaši otázku najdete, respektive najdete řešení, jak lze toto zdivo zaizolovat. Děkuji za pochopení.
S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments
Zobrazuji 5 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268