Poradíme Vám
+420 731 565 565
Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Kalkulačka
spotřeby materiálu

Dobrý den,

rád bych se zeptal, zda je možno použít Váš produkt AquaStop Cream k provedení hydroizolace zdiva, které je ze škvárobetonu. Zdivo je celistvé, nejedná se o škvárobetonové kostky, ale o dusanou škvárobetonovou zeď v jednom kuse.

Případně jaké množství by bylo potřeba pro sanaci cca 50m takovéhoto zdiva.

Předem děkuji za odpověď

  • You must to post comments

Dobrý den-
Vaše zdivo je pravděpodobně vystavěné za pomocí šalovacího bednění, bez vibrování, max. pěchováním a to ze směsi škváry -strusky a cementu. Tento materiál ( škvára) se postupně v průmyslové výrobě pro stavební prvky vytratil, ale v minulosti byl hojně využívám. Škvárobeton je vysoce porézní a tím je dispergace (šíření) injektážního krému Aquastop Cream v tomto materiálu spolehlivá. Tím, že se nejedná o škvárobetonové tvárnice, ale monolitní škvárobetonovou konstrukci, nemáte v podstatě žádnou překážku či komplikaci pro místo k vytvoření vodorovné dodatečné hydroizolace v této zdi. Držte se co nejblíže k podlaze a držte vodorovnost jednak vrtů, ale i injektážní linie. Osové vzdálenosti mezi jednotlivými vrty doporučuji po 100 mm. Vrtejte na celou tl. zdiva s malým pokrácením, při průměru vrtů 14 mm. V podstatě přesně dle našeho doporučeného technologického postupu. Kdyby se Vám zdálo, že zeď je jen velmi málo vlhká, což poznáte i bez měření vlhkoměrem, můžete vrty nejen vyčistit stlačeným vzduchem, ale i následně provlhčit vodou. Ve Vašem případě není potřeba pro provlhčení vrtů použít AquaStop Cream Inject Activator, postačí jen mírně zvýšit vlhkost v místě vrtů vodou. Nejedná se totiž o ,,obtížné“ prostředí, kde se aktivátor doporučuje, naopak, Vaše zdivo je velmi příznivé pro krémovou injektáž AquaStop Cream.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268