Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, izolovali jsme opukové zdivo pomocí vašeho krému a zakoupil jsem AquaSan Porosity na vytvoření sanační omítky.
Jelikož se jedná o opukové zdivo, na které je spíše vhodná vápenná omítka(cement opuce škodí). Můžeme namíchat omítku převážně pomocí vápna +písku + minimum cementu+ AquaSan Porosity ?
Zdivo je dost nerovné, a tak musí být vrtsta omítky v rozmezí 3+5cm
Děkuji za odpověď, V.Plíva

  • Václav stáří dotazu 3 roky dní
  • last edited 3 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Plívo,
pokud jde o volbu typu omítky na opukové zdivo, výběr je vždy na zákazníkovi, nicméně co se týče obavy o škodlivost cementového typu omítky namíchané s AquaSan Porosity pro opukové zdivo ve srovnání s omítkami vápennými, tento názor je praxí nepodložený. Omítka vytvořená s použitím provzdušňovací kapalné přísady (a namíchaná s cementem a pískem, tak jak je uvedeno na etiketě a v TL i našeho výrobku) je tradičně a dlouhodobě používaná i pro opukové zdivo a její funkčnost je u tohoto zdiva jednoznačně ověřená, a to zejména na památkových objektech již od 90.let minulého století, jde např. o Staré Město, Malou Stranu a Kampu, kde bylo mnoho opukových domů sanovaných tímto typem omítky, a podotýkám, že pouze jím, neboť projekční firmy zde ani nezakomponovaly do svých projektů odvlhčení zdiva proti vzlínající vlhkosti jakoukoli formou vodorovné dodatečné hydroizolace. Přesto k žádné degradaci tohoto opukového zdiva dosud, ani s tímto 30ti letým odstupem, nedošlo.
S pozdravem
Jiří Schwarz
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268