Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,
cca před 25 lety jsme použili na vlhké zdivo injektáž na bázi vodního skla. V současné době potřebujeme injektáž i sanační omítku obnovit. Tzn. díry již máme předvrtány, pouze vrty obnovíme.
Podotýkám, že se jedná o kamennou vnitřní zeď.
Prosím o sdělení,
1) zda lze váš přípravek aqua stop použít do předchozích vrtů, kde byl použit sanační materiál na bázi vodního skla a samozřejmě aby byl přípravek účinný
2) lze vaši sanační omítku použít i na kamenné zdivo aby byla účinná. V ukázce bylo použito cihlové zdivo a to je vždy jednodušší.

  • Jarmila Musilová stáří dotazu 5 roky dní
  • last edited 5 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den.
Vyvrtané otvory, které byly před 25 lety provedeny pro jiný druh injektáže bych pro Systém AquaStop Cream nevyužil z těchto důvodů. Vysvětlení najdete na tomto odkaze: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/proc-tuto-injektaz/. Po přečtení článku ,,Proč tuto injektáž,, se vrátíte zpět do tohoto dotazu šipkou, která je umístěna v levém horním rohu této stránky. Co se týče dotazu na AquaSan Porosity, nevidím u Vašeho použití žádný důvod k obavám z toho, že by se měl omítat na kamenné zdivo. Omítka AquaSan Porosity je vysoce paropropustná, náklady na její namísení jsou minimálně poloviční v porovnání s běžnými sanačními omítkami a práce i na méně savých a vysoce zavlhlých površích zdiva je snadná. Je to dáno značným odlehčením omítky, které vzniká při mísení, kdy ve struktuře maltové směsi vzniká obrovské množství mikrobublinek, které způsobí značné nabytí objemu, tím je omítka až o jednu třetinu lehčí než v počátečním objemu, v porovnání promíseného stejného objemu. Směs se mísí 6 – 8 minut v poměrech dle TL či instruktážního videa. Tím se docílí maximálního provzdušnění. Kratší, ale i delší doba mísení se v žádném případě nedoporučuje, protože i tady platí pravidlo, že někdy více neznamená lépe a naopak a u mísení vysoce paropropustné omítky AquaSan Porosity toto platí obzvlášť. Je potřeba výše uvedenou dobu mísení dodržet! Pokud si omítku AquaSan Porosity vyzkoušíte, dáte mi za pravdu v mém tvrzení, že omítání je i na kamenném zdivu snadné a přesto je omítka pevná a co je neméně důležité, že při vysychání nezmenšuje svůj objem, nesmršťuje se. Ztuhne a následně vyzraje ve svém maximálně provzdušněném stavu a to díky našemu know how v chemickém složení přípravku AquaSan Porosity. Pro namísení potřebujete betonářský písek frakci 0,4, Portlandský cement 325, přísadu AquaSan Porosity a vodu. Pojivové vápno nahrazuje přísada a tak vápno se nepřidává. Píši to z důvodu, že se mnoho tazatelů na tuto vápennou složku ptá. Ve videu na našich webových stránkách jsou poměry pro jednu míchačku ukázány a snadné omítání myslím také. To, že se bude omítka nahazovat na zdivo kamenné není žádný problém. Všeobecně je ale známo, že na povrchy málo porézní, tj. málo savé, více zavlhlé a ještě při značné vrstvě, tloušťce omítky v prvním náhozu, se omítá vždy hůře a vznikají značné prostoje, samozřejmě nezaviněné i zkušeným pracovníkem . U AquaSan Porosity to platí částečně také, avšak rozdíl při omítání těchto různých podkladů není tak značný a tím, že i u nesavého či málo savého podkladu se dá nahodit vrstva omítky AquaSan Porosity v prvním náhozu o tloušťce až 40 mm, jsou tyto nezaviněné prostoje minimální. Je toto dáno značným odlehčením a vynikající přilnavostí k širokému spektru podkladů.
Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Dobrý den.Mužu po aplikaci injektáže vaším krémem použít sanační omítku od jiného výrobce? A nemám míchačku tak jestli mohu míchat stavebním míchadlem? Děkuji za odpověď

  • You must to post comments

Dobrý den.
Krémová injektáž zdiva Systémem AquaStop Cream vytvoří ve zdivu vodoodpudivou bariéru, která zastavuje vzlínající vlhkost v místě linie. To je vcelku jasné. Tím je příčina vlhnoucí zdi odstraněna. Tedy, pokud se nejedná o jinou příčinu, jako jsou úniky vody z rozvodů vody, odpadů a pod, ale to je myslím jasné. Následně se zhotovují, v dolních částech zasažených zdí, sanační omítky. Sanační omítka je součástí celkové sanace vlhkého zdiva, ale nemusí být systémově vybírána. Na trhu jsou sanační omítky s větší „reputací“, ale z více jak 30 leté zkušenosti vím, že pokud není příčina odstraněna a zdivo je ještě k tomu silně kontaminované solemi, je jen otázka času, kdy se na omítce opět začnou dělat vlhké mapy, případně solné výkvěty… Mé přesvědčení je to, že pokud se odstraní příčina zamokřovaní zdi, je už vcelku jedno, jakou sanační omítku si na trhu vyberete. Je jich opravdu velké množství a nebývá to ani o ceně. Jistě mi rozumíte. Chemická anebo mechanická podřezávka je samostatný krok a následné postupy musí být sice systémové, nikoli ale co do výběru značky. V tomhle případě to neplatí. Ano, pokud např. pracuji s nějakou barvou, hydroizolační stěrkou, kde je součástí penetrace, tam bych určitě neexperimentoval. Takže výběr sanační omítky je opravdu na Vás. K té druhé části Vašeho dotazu. Ano, všechny omítky, včetně omítek sanačních, se mohou míchat elektrickým míchadlem. Výsledek míchání bude stejný, jako byste míchal omítku ve stavební míchačce. Většinou se u elektrického míchadla čas míchání zkracuje a dá se míchat i malé množství malty.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268