Poradíme Vám
+420 731 565 565
Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Kalkulačka
spotřeby materiálu

Dobrý den,
měl bych na vás dotaz. Obvodové zdi v historickém objektu jsou složené z různých materiálů. Jde o sendvičové zdivo, kdy z vnitřní strany zdi jsou cihly,venkovní strana je kamenná a mezi oběma je násyp jílu, kamínků atd. Dotazovaná zeď je pod úrovní terénu.Z jednoho konce zdi, kde je s úrovní, se terén zvedá cca do výše 0,90m nad podlahu domu. Z vnější strany je pouze nopová folie a drenáž. Mohl bych použít injektáž na takto smýšené zdivo? Děkuji za odpověď.

  • You must to post comments

Dobrý den.
Ano, krémová injektáž zdiva Systémem AquaStop Cream® je nejspolehlivější a prokazatelně nejúčinnější metoda z chemických injektáží pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti ve všech běžně používaných zdících materiálech, to je tam, kde zdivo zavlhá z důvodu absence či dožilosti původních vodorovných hydroizolací. Vaše zdivo sice není běžné, ale také není neobvyklé, kde se dá spolehlivě dodatečně zhotovit bariéra pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti. Zde je link, kde je poctivé a logické vysvětlení. https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/proc-tuto-injektaz-2-2/
Je také ale rovina správného provedení. Výšková problematika, možná ne zcela spolehlivá a vhodná vnější svislá hydroizolace, atd. Rozhodně bych Vám doporučil u této skladby zdiva zhotovit dvouřadou krémovou injektáž. V případě, že byste se chtěl poradit konkrétněji, zavolejte na poradenskou linku 731 565 565, kterou provozuje můj syn a ten s Vámi vše operativněji a přesněji probere. Ale i v této internetové poradně byste určitě odpověď našel, jelikož obsahuje okolo 1 tis. dotazů a tím i odpovědí, a určitě Váš dotaz byl již mnou v různých kombinacích problematiky zpracován. V poradně se můžete lépe a rychleji orientovat dle vyhledávacích štítků, které jsou tématicky přiřazeny k položeným otázkám. I toto je cesta, kde získat dostatek informací.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268