Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,
mám 19 let starou chatu s podlahovým topením. Po 15 letech začala u příček v přízemí na omítce vystupovat vlhkost a to za kuchyňskou linkou vedlo k zápachu plísně. Oslovil jsem odbornou firmu a ta provedla injektáž. po 5 letech se mi problém vrátil. Znovu začíná zdivo (pálené duté tvárnice příčkovka Tondach cca 15cm) vlhnout a opadávat omítka. Výška nové mapy vlhkost je do 15 cm nad sokl cca 7cm. Obvodové zdivo je suché. Přemýšlel jsem nad příčinou pravděpodobně minimální únik z podlahového topení nebo nedokonalá deka hydroizolace. Co by jste mi doporučil, znovu udělat injektáž ? Nebylo by řešení nová sanační omítka?
S pozdravem Josef Hromek

  • Josef Hromek stáří dotazu 4 roky dní
  • last edited 4 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Hronku. Předpokládám, že to nebyla injektáž AquaStop Cream. Omítky bych za současné situace a vývoje zatím neodstraňoval, respektive na to dojde, dle Vašeho popisu jejich stavu, ale nejprve proveďte tlakovou zkoušku nikoliv podlahového topení, pokles tlaku v podlahovém topení byste už dávno zaznamenal, ale spíše udělejte nejprve tlakovou zkoušku rozvodů vody. Ta se provádí nainstalováním manometru např. místo baterie v kuchyňské lince. Pokyny Vám jistě předá instalatér, který Vám tuto zkoušku bude provádět. Pokud se pokles tlaku v rozvodech vody nepotvrdí, ještě zkontrolujte odpad/y. To opět provede instalatér. Ve Vašem případě je třeba nejprve vyloučit anebo potvrdit možné příčiny zavlhání zdiva, dle výše uvedených doporučených zkoušek, které nejsou nákladné. Vlhnoucí zdivo v místech koupelny, kuchyňské linky a pod., kdy ostatní zdi domu jsou suché, je vždy ,,podezřelé,, a tak v těchto případech by měly předcházet doporučené zkoušky před zahájením sanačních opatření. Sanační omítka příčinu zavlhání zdiva dlouhodobě nevyřeší. V případě, že se z žádných zkoušek nic nepotvrdí, pak můžete udělat injektáž dle pokynů pro Systém AquaStop Cream a dokončením sanace bude nová sanační omítka. Dejte mi vědět jak vše dopadlo. I pro mne je zpětná vazba zajímavá.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Dobrý den pane Schwarz,
děkuji za odpověď. Dle vaší rady, nechám udělat tlakové zkoušky.
Pak se Vám ozvu.

Přeji krásný den , s pozdravem Josef Hromek

  • Josef Hromek odpovězeno 4 roky dní
  • last edited 4 roky dní
  • You must to post comments
Zobrazuji 2 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268