Poradíme Vám
+420 731 565 565
Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Kalkulačka
spotřeby materiálu

Dobrý den!
Mám starou garáž kdysi chlév a po otlučení omítek (samozřejmě stavěno bez izolace) se drolí vepřovicové cihly. Z každé strany zhruba 5cm. Základ je kámen a na něm jedna řada pálených cihel a ty drží. Bylo mi řečeno abych vícekrát zpernetroval a sanační maltou dohodil. Tím ale neodstraním vzlínající vlhkost. Nebude mít pernetrace negativní vliv na funkci ASC. Dohodit před nebo po injektáži aby nevznikl most síla zdi 40cm . Díky Špírek

  • Zdeněk Špírek stáří dotazu 4 roky dní
  • last edited 4 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den.
Na Vaši otázku je v podstatě jednoduchá odpověď. Tím, že povrch zdiva chcete zpevnit, pokud jsem správně porozuměl Vašemu dotazu, postačí zhotovit ošpricování zdiva. Důvod penetrace (nevím o jaký druh penetrace se jedná) neznám. Penetrace na bázi akrylátových disperzí není vhodná nikoliv pro zamezení či znehodnocení vzniku hydroizolační bariéry v příčném řezu zdiva pro zamezení vzlínající vlhkosti Systémem AquaStop Cream, tuto sanační technologii neovlivní, ale povrch zdiva může do určité míry uzavírat pro vodní páry a tím je tento postup nevhodný a to zejména proto, že se na tento povrch budou aplikovat prodyšné, paropropustné sanační omítky. Ke zpevnění povrchu zdiva tak či tak penetrace nejsou určeny, zdivo nezpevňují a tak u sanačních prací jsou tyto penetrace nevhodné a pro Vaše účely navíc zbytečné. Ošpricováním zdiva se povrch zdiva částečně zpevní, a zároveň se ošpricováním povrchu zdiva zvýší přilnavost nově nahozené sanační (jakékoliv jádrové) omítky. Podklad musí být ale nejprve zbaven veškerých nečistot a nepevných částí a případně, pakliže je povrch zdiva proschlý, postačí povrch zdiva před ošpricováním postřikem za pomoci zednické štětky, případně postřikovače, navlhčit vodou a to pro lepší spojení špricu a zdiva. Takže postup ve Vašem případě bych doporučil tento: zdivo po odstranění omítek řádně očistit, proškrábat špáry do hloubky cca. 20 mm, navlhčit očištěný povrch zdiva vodou za pomoci např. zednické štětky a zhotovit špric. Následně zhotovit injektáž dle našeho technologického postupu, tzn. v případě, že se jedná o nepálené zdivo, které bude velmi pravděpodobně taktéž vyzděno ve vodorovných vrstvách (šárách) s průběžnými vodorovnými spárami, využít nejbližší průběžnou spáru pro linii navrtání zdiva. Špric kopíruje povrch zdiva a tak průběžné spáry jsou i po ošpricování viditelné. Po dokončené injektáži a technologické pauze, kterou doporučujeme min. 14 dní, se může začít s omítáním ošpricovaného a již zainjektovaného zdiva sanační jádrovou omítkou.

S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268