Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, pročetl jsem veškeré info a zhlédl všechna videa o vašem produktu k odvlhčení zdiva. Mam jen jeden konkrétní dotaz než začnu s přípravou. V příloze zasílám foto domu a zajímá mne kde konkrétně vyvrtat otvory pro injektáž, zda v místě “odskoku” kde je původní stará narušená hydroizolace IPA nebo až v první spáře cihel tedy nad první řadou cihel nad odskokem.

Děkuji s pozdravem Hovorka Tomáš

  • You must to post comments

Dobrý den. Všeobecně doporučuji zhotovit linii vrtů o jednu řadu cihel výše, tj. výše nad spárou, kde je vložená původní vodorovná izolace.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz – jednatel společnosti

TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments

Dobrý den zasílám upřesněné info ohledně mého dotazu kde navrtat otvory pro injektáž. Podlaha místností je v úrovní 20 cm nad odskokem.

Tomáš Hovorka

  • You must to post comments

Dobrý den. Pokud je tato část nepodsklepená a Vaše červená linka vyznačuje pochozí plochu (povrch) podlahy, dle zakreslené linky na fotografii tomu tak je, viz. druhé foto, (linka ve výšce podlahy ve vchodových dveří), je určující pro sanace vlhkého zdiva tato výška, nikoliv výška původní dožilé izolace, která se nachází kdesi níže ve skladbě současné podlahy. K povrchu stávající podlahy z venkovní nebo vnitřní strany obvodového zdiva se zhotoví v nejbližší průběžné vodorovné spáře dodatečná hydroizolace zdiva Systémem Aquastop Cream. Níže zhotovit linii vrtů a injektáž Systémem AquaStop Cream by bylo pochybením, jelikož by velmi pravděpodobně začalo docházet k přemostění vlhkosti z vnitřní strany stavebního dílce (přes již neodizolovanou podlahu, případně zeminu pod podlahou) nad nově zhotovenou izolaci ve zdivu. Pokud by podlaha byla přeci jen předmětem také izolačních prací a tím by byla vybourána a do určité hloubky odebrána zemina pro výšku nové skladbu podlahy, je jasné, že linie vrtů by se mohla snížit a linie vrtů by se zhotovila co nejblíže k následně zhotovenému podkladovému betonu, na kterém by se zhotovila nová hydroizolace (hydroizolační vana). Dle první fotografie by byl podkladový beton i při odebráním skladby podlahy a určité hloubky zeminy pořád dostatečně vysoko nad venkovním terénem. Ale o této variantě jste se nezmínil a tak má rada vychází z toho, že podlaha zůstává beze změn.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz – jednatel společnosti

TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268