Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý deň. Prosím o radu pri sanacii vlhkého muriva z vnútra domu, pretože z vonku je už zateplený. Dom je z plných tehál hrúbka múrov je 30cm. Nechcel by som odstraňovať omietku, len navŕtať a použiť aquastop cream. Chcel by som sa opýtať či to bude takto fungovať a či bude problém ak sa pri vrtani netrafim medzi tehly, ale do tehál. Ďakujem za odpoveď

  • You must to post comments

Dobrý den. Tím, že se jedná o cihelné zdivo, byla by značná škoda nevyužít tu nejbližší vodorovnou průběžnou spáru u podlahy, do níž se už dostanete vrtákem ve vodorovném vrtání. Bývá to spára, která se nachází již od 35 mm od podlahy, podle použité vrtačky, protože byste ztratil obrovskou výhodu rovnoměrného a tím absolutně spolehlivého šíření aktivních látek injektážního krému AquaStop Cream. Chápu Váš postup a také to, že nebudete odstraňovat omítky. Injektáž si ale můžete přesto zhotovit do spáry mezi řadami cihel, aniž byste musel omítky odstranit. Úzkým majzlíkem vysekáte na obou koncích injektážní úsečky zdiva svislou úzkou drážku v omítce do výšky cca 120 mm od podlahy. Takto si snadno zlokalizujete vodorovné spáry. Tu nejvhodnější spáru si propojíte stavební brnkačkou, provázkem, a na omítce si tímto postupem zhotovíte rysku. Pak budete vrtat v místě rysky a vrták se spolehlivě zanoří do spáry, i když ji neuvidíte, ale rozhodně to poznáte. A to i s tolerancí několika milimetrů vychýlení vrtáku. Jen vrták navádějte vodorovně. Pokud byste vrtal bez lokalizace spáry přes cihly, injektážní emulze se bude dispergovat i v cihle také spolehlivě, protože pálená i nepálená cihla je vysoce nasákavá pro vodu a tím i pro aktivní látky injektážního krému, ale pokud je cihelné zdivo již vázané, protínáte vrtem nejprve cihlu a následně zadní styčnou maltovou spáru. Tím vrty protínají dva různorodé materiály, i když výhodné, ale dispergace vznikajících clon je přece jen malinko “rozhozená”. Tím, že máme řešení, myslím, že není důvod spáru nevyužít. Ve Vašem případě můžete dovrtávat až k polystyrenu. Svislé drážky snadno zednicky zapravíte stejně jako otvory po injektáži.

S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268