Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, náš dům má společnou zeď s domem sousedním je možná sanace této vlhké zdi pomocí injektáže když se odstraní vlhká omítka pouze z naší strany.Se sousedem se nedá dohodnout. Má takto provedená sanace smysl a účinnost?
Děkuji za odpověď Ptáček.

  • Pavel Ptáček stáří dotazu 5 roky dní
  • last edited 5 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den. Jestli se jedná o společné zdivo, tj. zdivo bez mezery, nevidím v celé situaci zásadní úskalí. Vrty a injektáž zhotovíte dle technologického postupu pro náš systém. Vše zhotovíte z Vaší strany stavebního dílce. Vrtat budete na celou tloušťku zdiva (tloušťku společného zdiva snad budete historicky znát, případně najdete ve výkresové dokumentaci u Vás nebo v archivu stavebního úřadu) s pokrácením 40 mm. Tady vidím jediné možné úskalí. Jelikož nemáte možnost si prohlédnout společnou zeď z druhé strany, abyste nepoškodil vrtáním Vašemu sousedovi např. rozvody vody, odpad(y), které v těchto místech pravděpodobně nebudou, ale neznám dispozici a tak raději na tuto možnost upozorňuji, dále elektroinstalaci, případně zasekané rozvody topení. Doporučené pokrácení hloubek vrtů sice minimalizuje navrtání výše uvedených možných instalací na druhé straně stavebního dílce, ale je potřeba přeci jen být opatrnější. Také je potřeba zjistit, v jaké výšce je podlaha souseda. Většinou postačí toto zhodnotit (odměřit) dle oken na fasádě. A to je celé. Jednoduše, odvlhčení zdiva zhotovíte sobě, ale i sousedovi. To, že ze strany souseda nebude odstraněna omítka, nebude mít vliv na výsledek. Ve společném zdivu zhotovíte Systémem AquaStop Cream vodorovnou izolaci pro zamezení vzlínající vlhkosti a to jeho neodstraněná omítka na zdivu ovlivnit nemůže. Vy si omítky zhotovíte nové a tím Vy budete bydlet v suchém a ještě hezkém prostředí.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268