Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na možnost sanace zdi ve starém rodinném domě. Lokalita je Chotiměř, okres Domažlice. Jedná se o příčku mezi dvěma místnostmi – jedna je kuchyně a druhá bývalá maštal, v současnosti využívaná jak spíž. Příčka je dlouhá 5,5 metru, tloušťka je 50cm, materiál cihly a pravděpodobně i kameny. Zeď vlhne a neustále plesniví, nepomáhá ani intenzivní větrání. Chtěl bych vás poprosit o tyto informace: jakým způsobem je třeba zeď připravit (např. skopání omítky), kolik prostoru kolem zdi je třeba k provedení práce (spíž je poměrně úzká) a jaký by byl přibližný termín možné opravy, pokud by se dala zrealizovat. Pokud bude třeba, pošlu vám další doplňující informace, případně i fotografie. Děkuji za odpověď. S pozdravem J. Vrána

  • J. Vrána stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Vráno. Nejprve k té otázce osekání omítek. Předpokládám, že omítky jsou pravděpodobně dlouhodobým vlivem působení kapilárně vzlínající vlhkosti již nenávratně degradované. Osekání těchto omítek bude nutné ve Vašem případě zhotovit oboustranně a to nejméně 500 mm nad horní okraj viditelného poškození (vlhkých map a velmi pravděpodobně vysokého zasolení z důvodu bývalého využití jedné z místností, jako bývalé maštale. Druhá ,,podstivější,, norma říká, odstranění poškozených omítek nad horním okrajem a to do 1,5 násobku tloušťky zdiva. Ve Vašem případě při stávající tloušťce zdiva 500 mm je to 750 mm osekání omítek nad horní okraj počkození. K té druhé otázce. Manipulační prostor postačí pouze z jedné strany tohoto vnitřního zdiva, jelikož systém AquaStop Cream se zhotovuje z jedné strany zdiva. Vrty se zhotovují na celou tloušťku zdiva (mínus cca 30 mm). U tloušťky zdiva 500 mm potřebujeme manipulační prostor (vzdálenost od tohoto vnitřního zdiva) cca 1,5 m. Námi realizovaná sanace vlhkého zdiva Vaší nemovitosti je možná v současné sezónní době do 14 dnů od obdržení objednávky. Doba realizace tohoto rozsahu sanace zdiva je jeden pracovní den.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268