Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,hledal jsem,odizolováni vlhkého zdiva a trefil jsem na vaší firmu.Bydlím v Těškovicích,okr. Opava.Rod dům po rodičích je hned vedle cesty a místy je ponořena obytná část pod úrovni cesty.Dá se táto metoda provádět ze vnitřní strany?A kolik by mě to stálo zhotovení vaším pracovníkem,když délka baráku je 15.4m a síla zdiva asi 60cm.Děkuji za odpověď a přeji hezký den.Stix Zdeněk

  • Zdeněk Stix stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Stix. V místech kde je podlaha přízemních místností pod úrovní terénu není možné tuto část obvodového zdiva injektovat, respektive lze, ale přes vzniklé vodorovné dodatečně zhotovené izolace proti vlhkosti, byť provedené z vnitřní strany, se bude vlhkost tzv. přemosťovat z přilehlého terénu a to z bočního směru v místech, kde bude zemina nad úrovní vzniklé horizontální clony. Plošná injektáž podúrovňového zdiva není nikdy spolehlivá. Proto bych Vám doporučil z venkovní strany v délce obvodového zdiva k silnici (pakliže jsem dobře pochopil situaci) zhotovit odkopem nejlépe až na základovou spáru novou svislou plošnou hydroizolaci, např. izolace AquaStop Bitumen 2K. Sanační práce a jejich pořadí bych provedl takto: Odkopání zeminy až na základovou spáru domu. Předpokládám, že dům není podsklepen a tím by výkop nemusel být tak hluboký. V případě potvrzení mého předpokladu bych neuvažoval o položení drenážního tělesa na dno výkopu, jelikož drenážní těleso odvádí pouze střádající se tlakovou vodu, nikoliv vlhkost, a tlakovou vodu u nepodsklepené části domu nepředpokládám. Pokud byste chtěl vyřešit problém s výše položenou vozovkou a tím případně vzniklý problém s povrchovou vodou, je třeba vhodné podél Vašeho pozemku zhotovit ve spádu betonové žlabovky, a tím se např. při přívalových deštích voda odvede od domu, samozřejmě za předpokladu, že to technicky lze provést ( kam odvod vody zaústit, prostorové možnosti, zda voda vůbec má tendenci natékat k domu atd.) U starších nepodsklepených domů, i když je v některých místech dům ,,utopený,, pod úrovní terénu pravděpodobně důsledkem navyšováním vozovky, předpokládám, že hloubka výkopu bude max. do 1 metru. Pak bych si z vnitřní strany nechal zhotovit krémovou injektáž, která je velmi spolehlivá pro zamezení kapilární vzlínající vlhkosti ve zdivu a následně po zhotovení zejména vrtacích prací bych provedl aplikaci svislé vnější bitumenové hydroizolace. AquaStop Bitumen 2K bych vytáhl do dostatečné výšky, tj. cca 500 – 100 mm nad terén. Tímto postupem budete mít jistotu, že se Vám vlhkost z přilehlého terénu nebude infiltrovat do obvodového zdiva nad funkční injektážní clonu, která se zhotovuje co nejblíže u podlahy přízemních místností. Jinak co se týče otázky, kolik by Vás stála námi zhotovená krémová injektáž v délce 15,4 bm a tl. zdiva 600 mm, je výpočet tento: 15,4 bm x 0,6 tl. zdiva x 2.100 Kč + 1.500 Kč dopravné + 15% DPH = 24.000 Kč konečná cena. Ale vzhledem ke značné vzdálenosti, byste si musel odkop zajistit. AquaStop Bitumen 2k jsme Vám schopni zaslat na dobírku nebo dodat s injektážními pracemi. Případně Vám spočítám spotřebu Bitumenu dle metrů čtverečných odkopané plochy podúrovňového zdiva.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz – jednatel společnosti

TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments

Dobré odpoledne,moc Vám děkuji za odpověď.Ten odkop a izolaci jsem chtěl provést,ale mám strach protože při výměně oken jsem zjistil,že v jedné části domu je vepřovice a v tu dobu, kdy jsem to chtěl dělat jsem viděl na internetu jak barák praskl.Skoro jedna polovina je podsklepená.I přesto Vám děkuji za Váš čas a prosím jestli nevíte o někom, kdo takové práce provádi z blízkého okolí a kdo by si to mohl prohlédnout. Chtěl jsem to i podbíjet nerezovýma plechama, muselo by se to dělat ze vnitřní strany, ale na zeď navazuje 5zdí vnitřních, tak nevím jak by to fungovalo. Hezký den a nashledanou.Stix

  • You must to post comments

Dobrý den pane Stix. Bohužel neznám firmy ve Vaší lokalitě, co se specializují na kompletní sanační práce, ale myslím, že na vyhledávačích najdete firmy v blízkosti Opavy. My jsme pražská firma a tím v těchto vzdálenostech už nejme schopni provádět tyto práce. Co se týče vepřovicového zdiva, je jasné, že je méně stabilní než zdivo např. pálené, ale zas při rozumném postupu sanace zdiva se zásadních statických případných poruch při odkopu myslím nemusíte obávat. Odkop a izolace se dají dělat v etapách (co do délky) a tak budete minimalizovat uvolnění obvodového zdiva při jeho obnažení. Ještě ke zmínce o narážení nerezových plechů. Tato technologie je vysoce efektivní, avšak nejvíce ohrožuje zejména u nižších a starších budov jejich statiku. Plech si v průběžné spáře musí pneumatickým příklepem v podstatě vytlačit na svojí tloušťku a svou profilaci spojovací materiál zdiva (zdící maltu). Nikterak Vás od tohoto záměru neodrazuji, jen bych doporučil posouzení před rozhodnutím prohlídku statikem a nebo technikem firmy s dlouholetou praxí v této činnosti. Pakliže byste se rozhodl dům izolovat nerezovými plechy, nemusíte mít obavu z míst, kde se plechy nedají vetknout, jelikož se dá tato technologie zkombinovat právě např. s krémovou injektáží. Kde se nedají vetknout nerezové plechy, zhotoví se navazující injektáž.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz – jednatel společnosti

TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268