Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, rozhodl jsem se dát dohromady starou dílnu po dědovi, je to samostatná stavba mimo dům, ovšem je z jedné strany napojena na vedlejší objekt (staré kamenné zdivo) a navíc je umístěna dost pod tento objekt (hlavní ulice je do svahu a můj objekt je pod ůrovní souseda, navíc ze strany silnice je zhruba 80cm pod úroveň. U kamenná zdi je přizdívka z Ytongu, to samé i ze strany silnice která je pod ůrovní. Bohužel při větším dešti mi roh kde je silnice a kamenná zeď hodně navlhne, navlhne i kamenná podlaha a zajímalo by mě jestli je možné tento problém vyřešit krémovou injektáží. Děkuji

Obrázek
  • Petr Hanák stáří dotazu 4 roky dní
  • last edited 4 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den. Krémová injektáž AquaStop Cream je účinná v ytongovém i v kamenném zdivu. Vy ale popisujete problém i se zavlháním podlahy a jinými nepříznivými vlivy, jako jsou nepříznivé výšky terénu a budovy k Vaší stavbě, dále konstrukčně spojená dílna s vedlejším objektem. Injektáží lze snadno oddělit přenos vlhkosti z jedné zdi do zdi druhé, a to injektážní svislicí, kterou se dá vytvořit svislá hydroizolační clona ve zdivu, a tímto provedením by se zamezilo přenosu vlhkosti z jednoho objektu do objektu druhého a samozřejmě i naopak. Slovo naopak jsem uvedl proto, že nevím, který objekt je ten rizikový pro přenos vlhkosti, ale myslím, že je to jasné. Toto je řešitelné již zmíněnou injektážní svislicí. Zhotovit dodatečnou vodorovnou hydroizolaci ve zdivu pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti není nic neobvyklého a tak ani tady nevidím zásadní úskalí a tím ani nevidím problém tuto hydroizolaci ve zdivu injektáží doplnit. To znamená, že odvlhčit svislé konstrukce Vašeho objektu by při správně zvoleném technologickém postupu Systémem AquaStop Cream neměl být problém. Tato část je asi nejpodstatnější odpovědí na Vaši otázku.
Dle dalšího popisu např. stavu Vaší podlahy bude asi nutné zhotovit novou skladbu podlahy včetně hydroizolační vany, s napojením na injektážní linii. To jsou bourací práce a značné přesuny hmot a tím další náklady.Pokud je ale podlaha bez vodorovné hydroizolace anebo tato hydroizolace je již nefunkční, a odvlhčení dílny by mělo být ucelené, vybourání podlahy se nelze vyhnout. Skladba nové podlahy se může zvolit dle potřeb a možností. V mé odpovědi nelze očekávat ve Vašem případě jednoznačný a hlavně komplexní návrh řešení, což jste asi ani neočekával, ale určité obecně platné možnosti jsem Vám popsal, i když rozhodně zdaleka ne všechna možná řešení a doporučených dalších sanačních prací. Dle fotografií je také jasné, že po provedení dodatečně zhotovených hydroizolací se budou muset zhotovit nové omítky. Ve spodní části zdiva, kde jsou omítky dlouhodobým působením vzlínající vlhkosti nenávratně znehodnoceny, by měla být s přesahem cca 500 mm nad horním okrajem degradace omítnuta nová sanační omítka. V případě, že byste chtěl situaci více probrat, lze si se mnou dohodnout bezplatnou konzultaci na adrese sídla naší společnosti a určitě při získání více informací Vám můžu poskytnout varianty a možnosti, jak postupovat při odvlhčení Vašeho objektu. Případně provozuji i poradenství na tel. čísle 731 565 565.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268