Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, chystáme se k rekonstrukci staré dřevěné podlahy v koupeném domě – podle stavitele je pravděpodobné složení štěrk/dřevo, v ostatních místnostech už je podlaha betonová. Tuto skladbu bychom chtěli nahradit (asi štěrk/beton/hydroizolace/polystyren/beton/koberec), ale bojíme se, že po betonování a izolování podlahy může vzlínat vlhkost do stěn. Pomohla by v tomto případě krémová injektáž do dvou (je to rohový pokoj) venkovních stěn? Myslíte, že injektáž s novou skladbou podlahy bude dobré řešení? Předem děkuji za odpověď, Roman

  • Roman stáří dotazu 8 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den, jednoznačně doporučuji zhotovit krémovou injektáž zdiva pro zamezení vzlínající vlhkosti už vzhledem k zamýšlené rekonstrukci koupelny. Při rekonstrukci koupelny je ideální čas zhotovit krémovou injektáž v obvodovém zdivu, ale doporučoval bych zhotovit injektáž i ve vnitřním zdivu koupelny. Až budete mít bourací práce dokončeny a zhotoven nový podkladový beton podlahy, můžete zhotovit sanaci vlhkého zdiva krémovou injektáží např. injektážním silanovým krémem AquaStop Cream. Pak následně provedete vodorovnou hydroizolaci podlahy, kterou vytáhnete i ve svislém provedení přes linii injektáže nad podkladovým betonem. Tím se Vám tyto dvě hydroizolace budou vzájemně doplňovat. Pak nemůže dojít k zavlhání podlahy, ale ani zdiva. Bez dodatečné vodorovné hydroizolace svislých stavebních dílců nemůžeme vyloučit, že se do tohoto zdiva nebude kapilárně dostávat vzlínající vlhkost. Jinak tento postup navrhuji a jednoznačně doporučuji, protože předpokládám, že vodorovné izolace ve zdivu jsou buď dožilé nebo vůbec nebyly zhotoveny.

S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments

Dobrý den,
chtěl bych vás poprosit o radu . Mám vlhké zdi v garáži a rád bych použil váš systém injektáže. Aplikaci jsem nastudoval a chci poprosit jakou mohu použít sanační omítku aby to v domácích podmínkách bylo reálné ? Koukal jsem jak připravujete vaši omítku, ale to nejsem schopen udělat. Děkuji za případnou radu .

S pozdravem

Culek

  • You must to post comments
Zobrazuji 2 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268