Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,
Zacali jsme dělat přípravu na sanaci, ale všimli jsme si, že starý dům byl již podříznutý(pravděpodobně léta zpátky). Lepenka je už na pul ztrouchnivěla a vlhko v domě je.
Chci se zeptat, zda máme dělat sanaci pod, či nad lepenkou(podříznutim)

  • Kristýna Snopková stáří dotazu 5 měsíců dní
  • last edited 5 měsíců dní
  • You must to post comments

Dobrý den,
obecně by se dalo poradit, že dodatečné vodorovné hydroizolace ve zdivu chemické anebo mechanické podřezávky se mají provádět co nejníže, tj. co nejblíže k základům, což je pravda a dávné stavební pravidlo. Toto pravidlo vlastně platí i při zakládání staveb, ale za jedné absolutní podmínky. Přes nově zhotovenou hydroizolaci nemůže přemostit vlhkost např. z neodizolovaného přilehlého terénu, neodizolavaných vrstev podlah okolních místností, z neodizolovaných spojených konstrukcí, apod. Takže, pokud toto u Vás (nejčastěji výškově) nehrozí, injektáž Systémem AquaStop Cream udělejte ve spáře pod původní hydroizolací. Pokud by ale tato výška byla nevhodná z výše uvedených důvodů, injektáž udělejte hned v první spáře nad hydroizolací. Vlastně i v tomto případě opět za předpokladu, že ani v první spáře nad původní hydroizolací nemůže docházet k přemostění vlhkosti. Původní hydroizolace při založení stavby byla určitě výškové uložena správně, ale možnými rekonstrukcemi a přestavbami za dobu stáří domu tomu může být teď jinak…. Na tuto výškovou problematiku, spíše zásadu, která ve většině případů ale není nikterak složitá, mám jedno snadné doporučení. Lidé si snadno, a tím většinou správně vyhodnocují, tedy pokud se nejedná o optický klam „růžové brýle“ apod., své názory, technické záměry a co já vím, co všechno, a to vizualizací. Samozřejmě v tomto případě bych doporučil s kontrolou výškového proměřování. Moje nepřevratná, ale mnohdy velmi pomocná rada. „Vždy si řekněte: Když v této spáře/výšce vrtám, co je z druhé strany zdi?“ Toto když si vždy řeknete a představíte si, co je z druhé stany zdi, neměl byste udělat chybu při rozhodnutí, v jaké výšce vrtat bez rizika přemostění vlhkosti a jiných případných pochybení. Tím jsem Vám konkrétně nezodpověděl Váš dotaz, ale myslím si, že obecný výklad je jistější, než Vám bez veškerých dalších informací a souvislostí nějakou spáru doporučit. Na závěr můžu ale konstatovat, že injektážní emulze AquaStop Cream se bude šířit spolehlivě v jakékoli spáře, což je ale myslím obecně známá informace. Ale vyšší procentuální vlhkost ve zdivu zvyšuje dispergační vlastnosti krému a z praxe mám odpozorované a měřením potvrzené, že vyšší vlhkost bývá pod hydroizolací než nad ní. Myšleno u dožilých hydroizolací. U nových a funkčních hydroizolací je to samozřejmě přirozenost. To ale neznamená, že výsledek bude nejistý, když budete vrtat nad původní hydroizolací, a tím pravděpodobně ve spáře s nižší procentuální vlhkostí. Injektážní krém AquaStop Cream se šíří i v naprosto suchém stavebním prostředí, ale v těchto případech doporučuji vrty před samotnou injektáží provlhčit vodou či použít AquaStop Cream Injekct Activator.
S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268