Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den pane Schwarzi,
v receptáři jsem viděl výrobu sanační omítky od Vaší firmy. Chci ji použít na kamenné zdivo ale je možné takové zdivo sanovat Vaším sanačním krémem? Síla zdiva 700 mm. Stáří cca 150 -200 let to znamená že pohledové strany jsou z větších kamenů a vnitřek zdiva různě vyplněn. Bude mít sanace požadovaný efekt nebo by stačila sanační omítka? Podotýkám, že zdivo není mokré nedělají se mapy a není vidět zasolení pouze část severní strany je vlhká se stopami plísně. Omítky jsou pouze z vnitřní strany a z venku je vyspárovaný kamen bez fasády. co by jste mi doporučil? Děkuji za Váš čas s pozdravem Vladimír H.

  • You must to post comments

Dobrý den.
Z Vašeho dotazu není jasné, kde se na té severní straně objektu vlhké mapy a plísně tvoří. Je to na omítkách, které jsou na vnitřní straně zdiva?
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Dobrý den pane Schwarzi, ano, mapy a plíseň je na vnitřní straně na omítkách, s pozdravem Vladimír H

  • You must to post comments

Dobrý den.
Na povrchu zdiva, které je kamenné a je přiznané, tj. bez omítek, se vlhkost nemusí vizuálně projevovat. Dochází totiž k rychlejšímu povrchovému odsychání zdiva a tak za příznivých podmínek může toto povrchové odsychání do určité míry i snižovat dotovanou vlhkost ve zdivu. Tím, že se ale na omítkách ve vnitřních prostorách objevují vlhké mapy, je zcela nepochybné, že zdivo zavlhá působením zemní vlhkosti, pokud není příčina způsobena nějakým havarijním stavem, např. rozvodů vody ve zdivu apod., ale to byste určitě rozpoznal a dle Vašeho popisu tomu ani nic nenapovídá. Doporučoval bych v severním obvodovém zdivu zhotovit injektáž dle technologického postupu pro Systém AquaStop Cream a následně (min. technologická pauza od dokončené injektáže po zahájení omítání nových sanačních omítek je 14 dní) zhotovit omítky nové, třeba omítkou pro vlhké zdivo AquaSan Porosity s protisolnou bariérou pod sananční omítku a to nátěrem AquaSalt Stop, který máme také v nabídce. Pokud toto vše zhotovíte, budete mít kvalitně, účinně a hlavně definitivně problém odstraněn.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268