Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobry den. Sledoval som Vase video na stranke youtube. Chcel by som sa Vas opytat ako by som mal spravne aplikovat tuto injektaz vo svojom dome, ide o to ze vo videu je znazornene ze sa ma injektaz vykonavat bud zvonka alebo zvnutra. Ja by som chcel tuto injektaz vykonat zvnutra lenze vo vyske v akej sa ma vykonavat mam v niektorych izbach v dome stenou potiahnute rurky hlinik-plast na kurenie. Ako by ste mi odporucili v tomto pripade postupovat tak aby bola injektaz preveden spravne a hlavne aby bola ucinna.Za skoru odpoved vopred dakujem.

S pozdravom Dafík.

  • You must to post comments

Dobrý den.
U krémové injektáže AquaStop Cream je značná výhoda, že se linie vrtů zhotovují v horizontálních, vertikálních, diagonálních přímkách, kaskádovitých, obloukových i nepravidelných liniích. Vrty jsou ale vždy vedeny kolmo ke svislé rovině, tj. vodorovně a to i v případě, že se jedná o zdivo bez spár. Průměr, osové vzdálenosti a hloubky vrtů se ale nemění, vše dle našeho technologického doporučeného postupu. Ve Vašem případě linii vrtů provedete v horizontální rovině, co nejblíže k podlaze. Je tam ale to Vámi avizované výškové omezení z důvodu rozvodů trubek topení. Neznám výšky trubek od podlahy, ale myslím si, že by se dalo vrtat buďto pod spodní trubkou, případně mezi trubkami a v nejméně výhodném případě těsně nad horní trubkou. Samozřejmě vždy je výhodnější vrtat otvory pro výplň injektážním krémem co nejblíže k podlaze. Pokud by zdivo bylo např. cihelné, je značně výhodné využít vodorovnou spáru, ale ve Vašem případě by nám to mohly komplikovat rozvody topení při výběru té výškově nejvýhodnější vodorovné spáry. Pokud je zdivo ale smíšené apod, tj. bez vodorovných spár, výšku si zvolíte dle možností výše popsaných.

S priateľským pozdravom

Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Dobry den trubky idu skoro zarovno s podlahou a idu vedla seba neni medzi nimi ziadna spara. Chcem sa opytat ze ked budem viest vrty vo vyske nad trubkami co je asi viac ako 12 cm je mozne ze Aquastop cream nebude taky ucinny. A chcem sa este opytat ze ci musia byt vrty v jednej rovine.Pytam sa to kvoli tomu ze ak by som vrty viedol nad trubkami tam kde stenou ide kurenie a od pol steny kde uz trubky nejdu by som viedol vrty co najnizsie k podlahe alebo ak sa uz vrty zacnu vrtat v jednej vyske musi sa pokracovat v tejto vyske po celom obvode izby. Dakujem za skoru odpoved aj za doposial zodpovedane otazky. S pozdravom Dafík. P.S. Este by som sa rad opytal bolo by realne z Vasej strany po dohode nejaka obhliadka a odborna rada na mieste kde by som chcel Aquastop cream aplikovat.

  • You must to post comments

Dobrý den.
Injektáž je účinná nezávisle na výšce zhotovení linie vrtů, to je zřejmé, ale může se stát, že hydrofobizační látka injektážního krému nedoběhne, nenasytí zdivo aktivní látkou od výšky linie vrtů až k podlaze. To je asi to, čeho se obáváte. Tím tam může vzniknout nezaizolovaná několikacentimetrová výška mezi podlahou a dolní ukončenou pásovou hydroizolační bariérou. Proto je přípustná výška linie vrtů od podlahy max. do 100 mm. Samozřejmě je vždy výhodnější injektáž zhotovit co nejblíže k podlaze. K té druhé otázce: Není nutné se držet jedné výšky pro injektáž. Tam, kde jste nucen provést injektáž ve výšce nad horní trubkou, nic jiného se nedá dělat a v této výšce se injektáž zhotoví. Jedno řešení by se přece jen nabízelo. Pokud byste mohl navrtání zdiva zhotovit z druhé strany této stěny. Jestli se vrty zhotoví z jedné či druhé strany zdi, na výsledek to nemá vliv. Vrtá se vždy na celou tloušťku zdiva s malým pokrácením. Toto by byla také možnost, jak zhotovit vodorovnou linii vrtů ve správné výšce nezávisle na rozvodech topení, pakliže je to pro Vás přípustné a proveditelné. Při tomto postupu by bylo určité riziko možného navrtání trubek, pakliže jsou zasekané ve zdivu, což asi jsou. Vrt by se v tomto případě musely ještě o hloubku zasekaného potrubí pokrátit. Nejen o těch doporučených 40 mm. Jinak není nutné držet se jedné výšky linie vrtů. V případě, kde jsou rozvody topení, zhotovíte injektáž nad horní trubkou a kde již rozvody topení nejsou, skokově snížíte horizontální linii vrtů co nejblíže k povrchu podlahy. Dle rozdílných výšek dvou horizontálních linií, které budou krajovými vrty ve svislé přímce nad sebou ukončeny, zhotovíte ještě jeden vertikální vrt mezi těmito liniemi, aby se tyto dvě výškově rozdílné horizontální linie injektáže aktivně napojily. Ve Vašem případě se nebude jednat o velký výškový rozdíl a tak jeden, max. dva vrty v horizontálním provedení budou dostačující. V případě větších výškových rozdílů dvou horizontálních injektážních linií, se provádí dle potřeby vertikálních vrtů více. Jako výrobci nejme schopni provádět místní prohlídky a konzultace. Snažíme se poskytovat dostatek informací pro bezchybné provedení sanačních prací na našich webových stránkách, v návodech, schématických nákresech, instruktážních videí, ale zejména poskytovanou bezplatnou internetovou poradnou. V neposlední řadě poskytujeme konzultace a poradenství v pracovních dnech od 9 hod. do 16 hod a v sobotu od 10 hod. do 12 hod. a to na lince +420 731 565 565.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268