Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Vážený pane Schwarzi,

chtěla bych Vás poprosit o řešení následujícího problému , je-li je možné vaší technologií .Máme starý dům , většinou z hliněných cihel , místy kombinovaný s pálenými cihlami a různými jinýmy materiály – spíše takové záplaty.Pustili jsme se do rekonstrukce WC o rozměru 65 x 130 cm ,které je vestavěno v technologické místnosti (již pálené cihly).Ta je přistavena u obvodové zdi domu tloušťky cca 60 cm a bezprostedně navazuje na později přistavovanou verandu .
V této fázi bychom chtěli “ošetřit” prostor WC, protože pod původními obklady byla stěna hodně vlhká, tak máme strach,aby nám to potom nestoupalo nahoru .. Do budoucna plánujeme výměnu stávajícího odpadního potrubí z kameniny , které nám možná způsobuje onu vlhkost a také vodorovně izolovat i podlahu verandy .Současně by se provedla i svislá izolace z vnějšku .Moc se nám do toho sice nechce , ale asi nám nic jiného nezbude …Možná , kdychom to udělali dříve , nemáme vlhkou zeď …
Uvažovali jsme na WC využít ve stěně sousedící s komorou injektáž AquaStop Cream ..Narážíme na problém úzkého prostoru  65 cm (délka vrtáku+vrtačka)…lze případně navrtat šikmo ? Neradi už bychom zasahovali do nových omítek v komoře (i když by se to dělalo asi pohodlněji) .Předpokládám , že se musíme držet výšky podlahy v komoře, která je vyšší, takže bychom vrtali cca 20 cm od země na WC a vodorovnou stěrku bychom vyvedli až nad injektáž , takže cca 30 cm od země ? .Protože budou použity keramické obklady , je nutné omítnout stěnu pod obklady sanační omítkou ? Samozřejmě by jsme následně s injektáží pokračovali přes celou komorovou stěnu. Držet se v celé zdi , vzhledem ke kombinaci různých materiálů, ve spáře bude nemožné , takže raději držet rovinu vrtů , jak doporučujete a vrtat mimo spáru ?
Prosím o radu , jestli je úvaha správná , případně o doporučení postupu.

Moc děkuji

  • You must to post comments

Dobrý den. K první otázce. Rekapitulace Vašeho dotazu. Máte prostor, který svými rozměry je malý pro délku vrtáku, vrtačky a manipulace ruky pracovníka. Řešení: nedoporučuji zhotovit náklony vrtů směrem dolů, tj. k podlaze, kterými by se sice prostorový problém pro vrtání zdiva vyřešil, ale nakloněné vrty jsou pro Systém AquaStop Cream nevýhodné. Vrty udělejte vodorovně, ale šikmo do jednoho zvoleného bočního směru. Takto se dá vyřešit prostorový problém. Vrty ve vodorovném šikmém navrtání by měly mít také určitou souběžnost. Tato souběžnost šikmého bočního vrtání se dá vyřešit úhelníkem, který se dá vyrobit vyříznutím např. z prkna. Tímto naváděcím úhelníkem si při šikmém vrtání zdiva udržíte souběžnost vrtů, což by bylo při nasazení vrtáku do bočního směru bez úhelníku velmi obtížné. Vrty zhotovené do bočního směru by měly být taktéž delší, než vrty standardně vrtané kolmo na svislou a vodorovnou rovinu zdiva. Proto bych doporučil zhotovit jeden vrt skrz zdivo za použití již naváděcího úhelníku a následně po odměření hloubky tohoto zkušebního vrtu se další šikmé vrty mírně pokrátí. Již odměřenou a pokrácenou hloubku vrtu si při vrtání ohlídáte tak, že si na šroubovici vrtáku namotáte např. lepící pásku, ke které se pak opatrně dovrtává, aby se páska nestrhla či neposunul. Vše se dá i matematicky vypočítat. Tj. úhel naváděcího úhelníku a tím i správná hloubka vrtu vůči tl. zdiva, ale myslím si, že praktický postup je spolehlivý a snadný. Samozřejmě i při tomto šikmém bočním vrtání zdiva dodržujeme doporučené osové vzdálenosti mezi vrty.
Odpověď na druhou otázku: naprosto je Vaše úvaha správná. Ano, výška injektážní linie se v tomto případě řídí podlahou, která je výš. K třetí otázce. Pod keramický obklad sanační omítka pozbývá smysl z pochopitelných důvodů a to uzavření omítky obkladem.
Ke čtvrté otázce: Pokud v určitém úseku Vámi zamýšleném rozsahu injektáže se bude nabízet průběžná vodorovná spára, byla by škoda, tuto spáru nevyužít. V momentě, kdy zdivo spáru mít nebude, pokračujete ve vodorovném vrtání zdiva ve stejné výšce ,jako jste určitou injektážní úsečku zhotovili ve spáře atd.

S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268