Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den pane Schwarz,

Dnes jsem se chystal vyplňovat vrty montážní pěnou a po prohlidce vrtů, jsem zjistil, že je v některých trochu krému přeměněneho na “gel” a vrt je uvnitř trochu mokrý od toho gelu. Někde je víc někde skoro nic. Nevím, jestli se nestala někde chyba, nebo je to normální? Injektáž jsem prováděl ke konci září. Vrty jsem provlhcoval vodou a před aplikací krému i activatorem. Nevím jestli mám pěnu dávat nebo raději počkat, nebo ještě něco úplně jiného. Děkuji předem za Vaši odpověď.

S pozdravem

Michal V.

  • You must to post comments

Dobrý den.
Ano, vše probíhá tak, jak má. Výsledek tím bude spolehlivý.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Takže vyplnit vrty polyuretanovou pěnou již můžu?
Děkuji
MV

  • You must to post comments

Ano, můžete.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Dobrý den pane Schwarz,
Mám Vaším injektážním krémem již rok nainjektovany celý dům. Zdi jsou suché, injektáž byla spíše preventivní z důvodu absence vodorovné izolace v opukovem zdivu. Pouze u jedné zdi v místnosti se utvořila plíseň v místě sokliku za skříňkami a kuchyňskou linkou ( na podlaze je dlažba). V podlaze je izolace vytažena kousek na zeď řekl bych že k prováděným vrtům a cca 4 cm polystyrenu – je to asi málo, podlaha je dost studená právě pod linkou a v rozích (už jsem to tak koupil) – zřejmě tepelné mosty. Chtěl bych se Vás jako odborníka zeptat a poprosit o radu, zda zateplit stěny a sokl a případně čím. Nevím jestli udělat drenáž s trubkou, nopovkou a štěrkem, nebo zateplit sokl extrudakem a samozřejmě i fasádu polystyrenem nebo vatou. Nebo oboje aby to nedělalo nějaké problémy. Samozřejmě musím i trochu zohlednit finance. Dům je nepodsklepeny, opukové zdivo cca 65 cm, komplet nainjektovane v podlaze IPA. Nové eurookna. Vím že se můj dotaz netýká moc injektáže, ale Vás považuji za odborníka a bych bych rád za Vaši radu. Děkuji předem za odpověď a Vás čas

S pozdravem,

Michal Vr.

  • You must to post comments

Dobrý den.
Pokud zateplíte extrudovaným polystyrénem soklovou část, předpokládám, že v nějaký výšce se nachází injektážní linie, bude tepelný rozdíl (rosný bod) vyřešen. Je otázka a pokud jsem Vašemu dotazu správně porozuměl, v podlaze je tepelná vrstva, od podlahy by tepelný most vnikat neměl i když se dlažba pocitově jeví jako studená. Co bych ale doporučil, použít v popsaných místech, kde se vytvářejí plísně, o je za těmi skříňkami, v místech s dostatečný přesahem odstranit omítku a nahodit termoizolační či bioklimatickou omítku. Tyto omítky mají opravdu velmi zajímavé vlastnosti a plísně se vám tam už nebudou vytvářet. příčina je možná i z důvodu, že za linkou velmi málo proudí vzduch, ale to se vyřešit nedá, ale proto ten návrh na ty specifické omítky do těchto míst. Ještě jedna myšlenka. Za tou kuchyňskou linkou bych doporučil překontroloval odpad a tlakovou zkouškou i vodu. Je to sice asi nepravděpodobná možná příčina, ale pro Vaši jistotu. V podstatě už při odbourání omítky zjistíte stav vlhkosti v těchto místech.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Dobrý den,
Ještě bych rád znal Váš názor na zateplení celé stavby. Děkuji moc za odpovědi a tipy na omítku. Jinak tam kde se tvoří ty plísně je velmi chladná zeď i podlaha ale ne mokrá. Právě proto si myslím že by pomohlo zateplení jen nevím jak je to s opukovým zdivem. V tomto místě voda ani odpad není.

S pozdravem,

Michal

  • You must to post comments

Dobrý den. Ano rozumím.
Můj názor na zateplení celého domu, řekněme novodobých staveb, nemůže být jiný než pozitivní. Kdo by nechtěl snížit náklady na vytápění, v létě se dům nepřehřívá. Vše má své ale… . Dům by měl být suchý, pokud budou např. okna plastová a těsná – kvalitní, doporučuji nechávat tyto okna značnou část roku otevřená na mikroventilaci. Při venkovních mrazech mikroventilace by se používat neměla. Větrání ale i zimním období nelze vynechat a to tak, že se větrá intenzivní, ale krátkodobě a to otevřením co nejvíce oken. Tím se vzduch v místnostech vymění, ale konstrukce neprochladnou. Při zvyšování vzdušné vlhkosti lidskou činností se musí častěji větrat. Je jasné, že se klima v domě změní a proto jsou nutná výše uvedená opatření dodržovat. V nabídce výrobců zateplovacích systémů jsou dokonce již zateplovací systémy fasád s nižším difuzním odporem a to je skvělé. Takže, pokud dům nebude vykazovat vlhkost z důvodu dožilostí či absence hydroizolací, doporučuji dům zateplit.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Dobrý den,
Děkuji Vám moc za Vaše odpovědi. Do zateplení půjdu. Zkusím najít ještě nějakého odborníka na zateplovací systémy. Pokud by jste náhodou měl na někoho zkušeného kontakt, bylo by to fajn. Ještě jednou děkuji.

S pozdravem,

Michal Vr.

  • You must to post comments
Zobrazuji 8 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268