Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den potřeboval bych poradit jak postupovat při injektáži ve sklepě .Jedná se mi o to v jaké výšce začít jestli mohu hned kousek nad podlahou sklepa nebo až nad úrovní venkovního terénu a jak je to u příček injektovat jen v rozích kde je napojená s obvodovou zdí nebo po celé délce příčky.

Zde odkaz na hrubý nákres.

https://ibb.co/bm1zDnY
https://ibb.co/NLCnwhw

  • Pavel Zvikl stáří dotazu 5 roky dní
  • last edited 5 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den.
Pokud je plně funkční svislá hydroizolace z venkovní strany podúrovňového obvodového zdiva, je samozřejmě tento stav ideální, jelikož se injektáž pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti, která proniká pouze od základu, zhotoví co nejblíže u podlahy suterénních místností. Jinak řečeno, pakliže by nebyla plně funkční anebo by byla chybějící venkovní svislá hydroizolace u obvodového zdiva, co by bylo platné zhotovit plně funkční horizontální clonu u podlahy, když by obvodové zdivo bylo dotované vlhkostí z bočního směru, tj, z přilehlé zeminy od výšky injektáže, tj. od podlahy do výšky terénu. Pakliže se ale obvodové zdivo nedá odkopat a tím zhotovit novou vnější svislou hydroizolaci, injektáž se zhotoví ve výšce terénu, respektive cca 50 mm nad terénem, tím je v této výšce vlhkost zastavena, nadzemní stavba již bude odizolovaná a tím suchá, ale rozdílová výška se musí z vnitřní strany podúrovňového zdiva, tj. ze suterénních prostor, svisle zaizolovat vhodnou hydroizolací. Příčkové a vnitřní nosné zdivo se izoluje jednodušeji, jelikož je toto vnitřní zdivo dotované pouze zemní vlhkostí odspodu, nikoliv i z bočního směru, tak jako je tomu u obvodového zdiva pod úrovní terénu. Co se týče provázaných míst vnitřního zdiva se zdivem obvodovým, kde by měla být zhotovena taktéž dodatečná hydroizolace pro zamezení vzlínající vlhkosti, vrty se zhotovují ve stejné výšce linie vodorovného navrtání, ale tato místa provázaného zdiva se injektují ve vějířovém navrtání a to z jedné i druhé strany vnitřní zdi do zdiva obvodového, viz obrázek č.3 na tomto odkazu: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/vodorovne-rezy-navrtani-zdiva/. Další příklad. Pokud chceme odizolovat jedno zdivo od druhého zdiva, která jsou vzájemně provázána, tak na té zdi, kterou chceme od té třeba nesanované zdi odizolovat, zhotoví se tzv. injektážní svislice. Tímto způsobem budou obě dvě zdi stavebně, konstrukčně i nadále spojené, ale vlhkost z jednoho do druhého zdiva se nebude moci přesouvat. Pak je ale nutné u toho zdiva, které bude svisle odizolované od zdiva neodizolovaného ještě samozřejmě zhotovit injektáž u podlahy. Tento příklad platí pro zdivo obvodové, které je bez izolací a zdivo vnitřní, které je předmětem sanace. Jsou další modely situací, priorit, možností, ale touto formou se nedá vše uceleně vyložit. Ale snad je má odpověď pro Vás určitým přínosem.
Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Děkuji za odpověď.

  • You must to post comments

Ještě se zeptám když chci oddělit obvodovou zeď injektáží od příčky mohu postupovat takto viz obrázek.Jinak odstranění vlhkosti obvodového zdiva do úrovně terénu bych řešil bitumenovou stěrkou proti zemní vlhkosti nanesením ze sklepa.děkuji
https://ibb.co/dfZS1Fp

  • You must to post comments

Dobrý den. Ano, navržené navrtání příčky je správně.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.
Mob: +420 731565565

  • You must to post comments
Zobrazuji 4 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268