Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,

řešíme problém se vzlínající vlhkostí ve starém zrekonstruovaném zatepleném domě. Líbí se nám injketáž Aquastop cream. Viděli jsme i video. Jen si úplně netroufáme na to dělat to sami. Bojíme se, abysme to udělali správně a mělo to efekt. Nemůžete doporučit nějakou firmu, ketrá s tímto přípravkem pracuje? Na internetu jsme něco našli, ale úplně nevíme. A ještě jeden dotaz. Má cenu otloukat i zeď, na které není ani plíseň ani není odfouklá nebo stačí použít jen injektáž? Na těch degradovaných zdech také stačí jen injektáž nebo by bylo vhodné zkombinovat třeba se sanační omítkou? Díky za odpověď. JČ

  • Jan Černý stáří dotazu 3 roky dní
  • last edited 3 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den.
Začnu od konce Vašeho dotazu. Obecně by se při sanačních pracích měly dodržovat doporučené technologické postupy. Ve Vašem případě to znamená, že před provedením injektáže by se měly odstranit omítky s dostatečným přesahem, kdy správný postup je odstranit omítky nad hranici viditelných škod do výšky rovnající se tloušťce zdiva. Pokud zdivo bude cihelné, zviditelní se Vám vodorovné spáry, a tím si snadněji vyberete tu spáru, která bude výškově k podlaze nejníže a vodorovně vrtatelná. Po provedené krémové injektáži se ponechá alespoň 14denní technologická pauza, a po této technologické pauze se mohou zahájit omítací práce. Další doporučení je použít pod sanační omítku protisolný nátěrem AquaSalt Stop® a po další technologické pauze použít prodyšnou barvu, například Jupol Classic. Nicméně je ale pravda, že pokud jsou omítky ještě nezasolené, pevné k podkladu a soudržné a ponechají se, vznik hydrofobizace v okolí vrtu to neovlivní a to dokonce, i kdyby byly omítky znehodnocené. Takže ve zdivu bariéra pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti vznikne nezávisle na omítkách. Poslední upozornění je toto. Samozřejmě, že pokud jsou již např. dlouhodobým působením vlhkosti ve zdivu jinak zabarvené či dokonce již nenávratně degradované, nemůžeme po vysušení zdiva očekávat zpětný ozdravný proces těchto poškozených omítek. Proto se v učebnicích striktně doporučuje omítky při provádění sanačních prací, alespoň v jejich místech odstraňovat. Co se týká Vašich obav z provedení, není každý adept na svépomoc a bez výhrad to chápu. Pokud byste potřebovali kontakt na naše prověřené a dlouholeté aplikační firmy, zavolejte mého syna Jiřího Švorce na tel. číslo 731 565 565, který Vám doporučí firmu, která Vám sanace vlhkého zdiva provede.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268