Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den

Mám takový problém se začínajícím vlhnutím zdiva.

Bydlíme v domě z roku 1970 (50 let). Ten je podsklepený. Před měsícem jsme rušili starý kotel a tím i uhelnu ve sklepě a rozhodli jsme se namísto uhelny vybudovat Wellness. V místě bývalého shozu uhlí jsme chtěli udělat druhý východ ven. Když náš zedník prohloubil shoz, tak narazil na drenážní trubku. Ta je přibližně 15vcm nad úrovní podlahy sklepu. Bohužel, aniž bych o tom věděl, trubku uříznul a dal jí pod. Načež jsem mu rekl, že takhle by to nejspíše nefungovalo, takže přerušenou drenážní trubku znovu napojil na novou a spojil. Následně zaizoloval ipou zeď od drenážní trubky. Vše se zdálo dobré, jenže když začaly deště, tak začala vlhnout zeď, která je přibližně 3m od místa přerušení drenáže od spodu. On tvrdí, že se jedná o vodu z betonáže vnitřku a nivelace, pokládání dlaždic apod. Je pravda, že té vody tam musel spotřebovat spoustu. Jenže se trošku bojím, jestli se nejedná o vodu z té přerušené drenážní trubky. Dům je trošku pod svahem, nicméně stále má pod sebou kopec a spodní voda by hrozit neměla. Nicméně když prší, tak se voda ze svahu sune k domu a pod dům.

Je možné použít Vaší izolaci na tento případ?

Děkuji

Jaroslav H.

  • You must to post comments

Dobrý den. Pro zamezení vzlínající vlhkosti ve zdivu dodáváme výrobek Aquastop Cream, u kterého jsme dosáhli max. parametrů chemického a výrobního nastavení. Technologický postup aplikace byl systémově nastaven tak, aby byl injektážní krém co nejefektivněji a nejspolehlivěji aplikován a tím se dosáhlo max. účinku. Toto jsou vždy dvě, avšak pro spolehlivý výsledek nedílné roviny, tzn. kvalita výrobku a doporučená aplikace. Systém AquaStop Cream je spolehlivá metoda pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti působící ve zdivu, kde dotace vlhkosti působí od základů a proto se této metodě také říká chemická podřezávka zdiva. Tzn, že se v příčném řezu zdiva (v celé tl. zdiva) vytvoří clona ve výšce několika centimetrů. Tato clona ve zdivu je hydrofobní a tudíž kapilarita zdiva je vodoodpudivá a tímto principem je vlhkost od místa clony zastavena. Pro svislé a vodorovné hydroizolace máme v nabídce AquaStop Bitumen 2K. Tato stěrková bezešvá hydroizolace se nanáší snadno hladítkem na vodorovné a svislé betony, kamenné podklady, cihelné zdivo a dokonce i dřevěné konstrukce. Vše je ale nutné použít k účelům, ke kterým jsou tyto produkty vyráběny. Informace o výrobcích najdete zejména v TL výrobku. Zde je odkaz: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/dokumentace/
Nicméně, dle Vašeho popisu by byl ideální stav, kdybyste mohli provést odkopání zdiva až na základovou spáru, pakliže je to reálné, zejména z prostorových dispozic, a zhotovit novou svislou hydroizolaci, a to vzhledem ke stáří budovy. Případně toto zdivo pod úrovní terénu zateplit a v délce odhaleného zdiva zhotovit nové drenážní těleso! Popisujete, že dům je vystavěný ve svahu, který dále pod Vašim domem klesá. To je samozřejmě příznivější faktor. Avšak ta strana, kde máte problém se zavlháním, a která je předmětem odvlhčení, tam jsou základy domu hlouběji založeny oproti svahu a mohou vytvářet svislou bariéru (zábranu), kde se může při větších úhrnech dešťových srážek vytvořit tlaková voda, byť krátkodobě, a bez spolehlivého odvodnění může nepříznivě působit na spodní stavbu. Proto si myslím, že historicky byla stávající drenáž prozíravě vybudována. Při zhotovení vnější svislé hydroizolace bych doporučil zhotovit také dodatečnou vodorovnou hydroizolaci u podlahy např. Systémem AquaStop Cream. Tím by bylo všem směrům dotace zemní vlhkosti do obvodového zdiva zamezeno. Samozřejmostí je bezchybné provedení hydroizolace při výstavbě nového vstupu. Také bych ještě doporučil tlakovou vodou překontroloval spolehlivost odtoku odvodňovacího systému, jelikož mohlo dojít při rozpojení drenážního potrubí k jeho zanesení např. zeminou, ale i vlivem stáří původní drenáže nemusí být již odvod vody plně funkční. Tím, že dochází k zásadní změně v užívání suterénní místnosti, určitě bych doporučoval nic nepodcenit, tj. provést nejen spolehlivě nový vstup, včetně jeho hydroizolací, ale i sanace stávající konstrukce spodní stavby. Jistě mi rozumíte.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268