Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den Pane Schwarzi,
mám dotaz ohledně přípravku Aqua Stop Creamu.Zakoupil jsem si 30 l balení a už při plnění přes nálevku do 5 l injektážní pumpy se mi zdál přípravek příliš hustý,sám nechtěl do pumy stékat a musel jsem ho protlačovat.
Krém jsem už jednou v minulosti měl a takový problém se nevyskytl.
Můj dotaz tedy zní-je možno Aqua Stop Creame nějak naředit?
Děkuji za odpověď.

  • Vlastimil Žlebčík stáří dotazu 2 roky dní
  • last edited 2 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den.
Naprosto Vás chápu a to i Váš záměr. Poměr silan/siloxanů, tj. min. 80% v celkovém objemu krému, se při výrobě vždy musí naprosto striktně dodržovat a při naší výrobě dodržuje. Avšak viskozita krémovité konzistence (nikoliv procenta aktivních látek!) se může při výrobě pozměňovat v určitém přípustném rozsahu. Ano, chápu, že řidší krém může být pro rychlost aplikace výhodou, ale pokud by se krémová konzistence změnila, anebo již přibližovala do kapalné konzistence, mohlo by docházet k nekontrolovatelnému protékání zdivem, což je právě to, co nesmí nastat. Nastal by stejný fyzikální problém jako u všech kapalných injektážních prostředků, mikroemulzí a pod. Proto mé pokyny u výrobních šarží jsou – držet vyšší hustotu. Může se ale stát, že jak se při výrobě mírně viskozita upravuje, nikoliv procenta aktivních látek a tím s dopadem na účinnost, je nějaká šarže hustší, než ji zákazník znal, samozřejmě ale někdy i naopak, nicméně, moje pokyny mému přímému podřízenému, řediteli výroby, jsou ty, že spíše preferuji vyšší hustotu. Ale pokud se vyrobí šarže, která je na hranici přijatelné hustoty, pak může nastat problém při aplikaci s injektážní pumpou, kterou dodáváme. Tento značně hustý krém pumpa pomaleji dávkuje, a to je asi to, co chcete vyřešit. A teď se dostávám k Vaší již konkrétní otázce. Ano, injektážní krém má i složku vody a tak se injektážní krém dá mírně (a to zdůrazňuji, mírně!) naředit vodou. Max. přípustné naředění je do 5% objemu. Tím se injektážní krém zásadně co do viskozity nezmění, ale přeci jen pak injektážní pumpa dávkuje krém snadněji. Tato šarže – hustota pro pistoli univerzál problémem ale není. V případě, že se rozhodnete injektážní krém mírně naředit, je potřeba vodu důkladně promísit s koncentrátem. Ale zdůrazňuji, max. do 5% objemu! Tzn. že u 30 litrového balení byste vlil max. 1,5 l vody, u 10 litrového balení byste vlil max.0,5 l vody, u 5 litrového balení byste vlil max 2,5 dcl vody a vždy důkladně promíchal. Hustota se mírně sníží, ale stále se bude jednat o krémovou konzistenci. Také na hustotu krému má vliv i teplota. Možná, že kdybyste použil tuto hustou šarži v teplejším období, nevznikne Vám ten problém pomalého protékání aplikační trubičkou injektážní pumpu. Tento problém značné hustoty je při výrobě ojedinělý a tak již další vyrobené šarže nedoporučuji ředit. Pořád totiž u krémové injektáže platí, že hustší konzistence je výhodou.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268