Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý deň, chcem sa spýtať ,či je možné doplniť krém “preistotu” po pár dňoch znovu do navŕtaných dier. Neuškodí to funkcii krému???…nie som si istý či to bolo dostatočne vyplnené v 2 rohoch domu…veľké netesnoti v murive (stavali to asi ako sa murár vyspal…).Pri vyfukovaní prach fučal niekedy aj z 3 dier naraz…za 4 tyždne ideme robiť fasádu…
Ďakujem za odpoveď

  • Branislav stáří dotazu 5 roky dní
  • last edited 5 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den. Rozumím Vám. To, že se vzduch při vyčišťování vrtů vyfukoval i z vedlejších vrtů, ještě nic zásadního neznamená. Ale je to určitá indície, že ve zdivu mohou být, nebo vlastně spíše jsou, netěsnosti. Ale kde je netěsnost v řádech centimetrů, ani vlhkost přes toto místo neproniká. Injektážní krém AquaStop Cream je značně hustý, zejména při skladování do 20 stupňů Celsia. Při vyšší teplotě se postupně jeho hustota, viskozita, snižuje. Tím chci jen vysvětlit, že injektážní krém AquaStop Cream překlene i netěsnosti v řádech milimetrů a do těchto, nazvěme je propastí ve zdivu, nezateče. Ale pokud by netěsnost byla většího rozměru, pak zateče, ale pouze z místa šířky a délky této trhliny, kaverny, mezery ….., ale nikoli z vrtu. Ale jak jsme si vysvětlili, tímto místem působící vlhkost nevzlíná. Výkladů a příkladů, ale i hypotéz a možností může být povícero a tak Vám odpovím jednodušeji. Opakovanou výplň injektážním krémem z důvodu netěsností ve zdivu není potřeba provádět. Ale pro jistotu, pokud byste přece jen chtěl ještě zintenzivnit bariéru ve zdivu v rohu obvodového zdiva, je to možné, a určitě s tímto případným doplněním nemůžete nic pokazit, pouze získáte samozřejmě ještě vyšší hydroizolační pás pro zamezení vzlínající vlhkosti. Nevím, zda jste vrtal rohy z vnitřní strany domu nebo z venkovní strany. Pokud by byl roh navrtaný z vnitřní strany, to znamená, že by měl být navrtaný do tzv. námi nazvaného vějiřkového navrtání, bylo by vhodnější zhotovit ještě jeden vějířek cca 50 mm nad spodním vějířkem (dvouvrstvý vějířek), který je ve stejné výšce jako linie injektáže. Pokud jste ale vrtal z venkovní strany, můžete roh v podstatě navrtat dvouřadě, tzv. cik cak. Samozřejmě pouze na délku tlouštěk dvou zdí, provázaných do rohu. Taktéž tato druhá linie vrtů by se zhotovila do max. výšky 75 mm (další spára u cihelného zdiva) nad první linií. Pokud byste ale chtěl použít vrty ať jen prvního a jediného vejířovitého navrtání či vrty venkovní linie vrtů v rohové části obvodového zdiva, je potřeba počkat několik dní, případně i týdnů. Obsahy injektážního krému z vrtů musí být již vsáknuté do okolí vrtů a tím vrty musí být prázdné, jinak byste aplikační trubičkou na jednu stranu injektážní krém doplňoval do vrtů, ale na druhou stranu při vytahování byste na trubičce vytahoval ještě nevsáknutý injektážní krém. Případně byste nemusel čekat na přirozené vyprázdnění vrtů a např. po týdnu vrty doplnit přes gumovou kónickou koncovku nataženou na plnidle, ale za předpokladu, že Vám bude koncovka těsnit s ústím vrtů.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
P.S. Případně mi pište Váše postřehy a rozhodnutí.

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268