Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobry den,

chcel by som sa spytat ci mate skusenost s urobenim dodatocnej hydroizolacie v obvodovom mure v pivnici. Pravdepodobne je poskodena vonkajsia izolacia. Mokre to nie je stale iba po vydatnych dazdoch, objavi sa to na 1-2-3 dni a potom to zmizne. Ocividne to nie je spodna voda ani tlakova, ani nevzlina voda od podlahy. Viete co cenovo odhadnut? Prikladam foto.

Vdaka.

s pozdravom

Ondricka

  • You must to post comments

Dobrý den pane Ondricka. Dle Vašeho popisu stavu, poslané fotografie a zejména průběhu vlhnutí zdiva (pouze nad podlahou v nízkém pruhu) je velmi pravděpodobné, že se jedná o drobné poškození svislé vnější izolace ve spodní části podúrovňového zdiva anebo poškozeného spoje vodorovné izolace a svislé vnější izolace. Tím, že se jedná o drobné poškození či netěsnost ve spoji, je v momentě vydatných srážek tento defekt příčinou pronikání vody, která se nahromadí u základů domu, do zdiva. Pravděpodobně u základů domu nebude funkční drenážní těleso (a nebo tam není vůbec), které by zajistilo odvod hromadící se vody u základů. Tyto skutečnosti jsou velmi pravděpodobné. Mé stanovisko k tomuto průběhu zavlhání Vašeho podúrovňového zdiva pouze v době přívalových dešťů je to, že se jedná o tlakovou vodu, jelikož kdyby bylo výše popsané poškození či pochybení izolace jiného rozsahu, pronikala by zemní vlhkost neustále do zdiva a obvodové zdivo by bylo neustále zavlhlé. Průběh zavlhání by neprobíhal tak jak popisujete, a to, že po vydatných deštích dochází k rychlému zavlhnutí a následně k rychlému vyschnutí. Nejspolehlivějším řešením, pakliže je to možné, by bylo odkopat tuto stěnu až na základovou desku či spáru, očistit stávající hydroizolaci a tuto izolaci a její spoje, zejména ve spodní části, přetěsnit hydroizolační stěrkou. Pro tyto účely vyrábíme AquaStop Bitumen 2K. Je to hustá kašovitá bitumenová hmota a má vynikající přilnavost k široké škále podkladů a typů hydroizolace. Určitě bych doporučil v případě, že výkop pro opravu svislé izolace zhotovíte, ještě vybudovat kvalitní drenážní těleso se spolehlivým odvodem vody od základů domu. V případě, že byste již nechtěl provést odkopání zdiva, ať již z jakýchkoli důvodů, můžeme zvážit další sanační postupy pro odstranění příčiny zavlhání zdiva.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268