Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den chtěla jsem se zeptat mame sprchovy kout a u dveri o zdi je mokra zeď a loupa se, zda není praskla kanalizace nevime čím to může byt, volali jsme na realitku nic stim nedělaji. Bydlet tu pred name jiny a taky mel stim problémi.

  • You must to post comments

Dobrý den. Jsou v podstatě čtyři možné příčiny, proč zdivo v blízkosti sprchového koutu může zavlhat. Může to být dáno dožilostí původní vodorovné hydroizolace (pokud se Vaše bytová jednotka nachází např. v přízemí domu). V tomto případě se problém dá vyřešit např. Systémem AquaStop Cream, ale tuto příčinu zavlhání zdiva ve Vašem případě zařazuji v pořadí možných příčin na poslední místo, ale můj odhad je spíše daný pravděpodobností. Dále se nabízejí další 2 možné příčiny, které jsou havarijního charakteru a souvisejí buďto s rozvody vody anebo odpady v koupelně. Drobný únik z rozvodů vody, který může být tak malý, že se tento únik vody ani nenačítá na vodoměru, ale tím, že tento únik je neustálý a dlouhodobý, vlhkost se postupně od havarijního místa postupně šíří v konstrukci pod obklady a dlažbou, na jejichž povrchu se samozřejmě vlhkost neprojeví, ale v místech, kde obklady již nejsou anebo na vnějsí straně zdiva, kde samozřejmě obklady nebývají, je vlhkost viditelná. Tuto příčinu lze ale vcelku spolehlivě zjistit tlakovou zkouškou a to za použití manometru. Tlakové zkoušky provádí zkušení instalatérští mistři. Druhá havarijní příčina může být netěsnost v odpadech. Průběh zavlhání zdiva bývá podobný, tak jako u havárie vody, ale mapy od úniku splaškové vody na omítkách jsou tmavší/zabarvené. Tlakovou zkoušku bych provedl jako první. V případě, že se vyloučí únik z rozvodů vody, je pak příčinou velmi pravděpodobně havárie kanalizačního potrubí. Poslední možnost není neobvyklá a dá se snadno ověřit, zjistit. Nemůže při sprchování zatékat voda pod vaničku sprchového koutu a to netěsností mezi vaničkou a obkladem? Přetěsnění se provádí obvykle silikonem, případně speciální sanitární samolepicí páskou. Případně mne můžete informovat o postupu odhalování příčiny zavlhání zdiva v koupelně. Je to pro mě zpětná informace. Tato má úvaha vychází z praktických zkušeností. Vycházel jsem z toho, že ostatní stěny Vaší bytové jednotky, mimo koupelnu, jsou suché a tím bez map, tzn. nezavlhají a zavlhá jen místo dle Vašeho popisu. Stejnou odpověď bych Vám poskytl i v případě např. dotazu, kdy je v místě vlhké mapy z druhé strany kuchyňská linka a pod.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268