Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Při jakých teplotách lze aplikovat injektáž zdiva systémem AquaStop Cream pro zamezení vzlínající vlhkosti. Je měsíc říjen a začínají nám postupně klesat teploty a nevím jestli izolaci provádět ještě letos nebo až na jaře.Děkuji Lubošek

  • Lubošek stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Lubošku. Teplota při aplikaci, ale i do 14 dní po aplikaci, by neměla klesnout pod bod mrazu . Všeobecně se uvádí limit aplikace do 5 stupňů Celsia. Tento doporučovaný teplotní limit aplikace se uvádí např. pro omítání omítek, betonáži, nátěrech fasády,atd. Je to ve většině případech u práce s materiály, které jsou zpracovávány a aplikovány tzv. mokrým procesem. V praxi ale víme, že když se tento dolní limit zásadně ,, neobejde“ nemá to žádný vliv na kvalitu výsledku. Je to spíše limit teplotní aplikace uváděný výrobci, včetně nás, pro poskytnutí všeobecné informace pro zákazníky. V Technickém listě vycházejícím ze zkoušek při udělení Certifikace výrobku státní zkušebnou je uvedení této informace také podmínkou. Vždy se musí nějaký limit nastavit, aby se to ,,nezvrhlo“ u stavebníků, vlastníků nemovitostí a zejména u stavebních firem, že se tyto limity nebudou brát vážně. Je také ale pravda, že u některých materiálů je naprosto nutné tyto teplotní limity pro aplikaci dodržovat. V případě injektáže systémem AquaStop Cream to není to tak absolutní. Když se vezme v potaz termoizolační vlastnost zdiva a v temperovaných stavbách naakumulovaná a dotovaná určitá teplota ve zdivu, je limitem pro aplikaci bod mrazu. Ale pod tento bod mrazu by teplota neměla klesnout ani v nočních hodinách, což je v zimním období vždy zrádné. V případě, že se zhotovuje dodatečná vodorovná izolace systémem AquaStop Cream a to z vnitřní strany a dům je zateplen např. polystyrénem, je tento limit ještě o něco nižší, ale i tady je určité riziko. Všeobecně je samozřejmě lepší (jistější) tyto práce provádět při teplotách vyšších, tj. minimálně nad bodem mrazu, lépe o něco výše. Pokud se stavba nenachází v horských oblastech, kde jsou teploty podstatně nižší, měsíc říjen, ale i většinou měsíc listopad, jsou ještě pro injektáž vhodné. Ale musí se už teplota sledovat. Ale to je Vám určitě jasné. Říjen je měsíc v současných klimatických podmínkách ještě ,,bezpečný“. Podstata odpovědi výše uvedené platí pro zdivo obvodové nad úrovní terénu. U zdiva vnitřního nosného a příčkového se dá injektáž zdiva systémem AquaStop Cream zhotovovat za určitých podmínek kdykoliv. Jednak je uvnitř budovy vždy tepleji a dá se také temperovat. To samé platí pro injektáž obvodového zdiva pod úrovní terénu od hloubky 800 mm. V těchto případech se dají z vnitřní strany objektu tyto práce provádět za určitých okolností celoročně. Všeobecné teplotní pravidlo pro systém AquaStop Cream. Krátkodobý a nízký pokles teploty pod bod mrazu okolního ovzduší, myšleno v hodinách, by neměl způsobit promrznutí zdiva a to je to o co v podstatě jde. V předešlé větě je v podstatě shrnuto vše, co je kritériem pro rozhodnutí zahájení či nezahájení injektáže.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz – jednatel společnosti

TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268