Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda je možno použít na čištění vrtaných otvorů běžný olejový kompresor, a nebo bude vhodnější bez olej. kompresor? Z důvodu možného negativního vlivu olej. znečištění vrtů na injektažní látku?

Děkuji velice za odpověď Jílek

  • František Jílek stáří dotazu 4 roky dní
  • last edited 4 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Jílku. Úplně nerozumím Vašemu dotazu, přesněji řečeno rozumím, ale technicky nerozumím. Jsou různé druhy vzduchových kompresorů. Ty nejběžnější jsou s náplní oleje pro chlazení a mazání svého mechanismu a pak tzv.bezúdržbové. Ty jsou bez oleje a mechanismus se chladí vzduchem a tyto kompresory mají samomazná ložiska. Dále vzduchové kompresory mají expanzní nádobu a tlak vzduchu je regulován bez výkyvů a to právě kompresorem natlakované expanzní nádoby, anebo jsou bez expanzní nádoby a vzduchové kompresory vytlačují vzduch rovnou. Oba tyto typy kompresorů plně vyhovují pro vyčištění vrtů. Proč by ale měl z kompresoru, který má olejovou náplň pro své chlazení a mazání v samostatném oběhu, vystříkávat olej do vrtů? Tomu nerozumím. To by znamenalo, že kompresor je naprosto nepoužitelný a před generální opravou, ale takový se nedá použít v podstatě již pro žádné potřeby, pokud by ještě vůbec fungoval. Odpověď: olej se do vrtů nesmí dostat! Injektážní emulze AquaStop Cream je na úplně jiné bázi a má naprosto jiný chemický řetězec než má olej. Vzduchový kompresor, který by místo vzduchu vystřikoval olej, je před koncem své životnosti a tak není ani snad nutné se touto otázkou tak zevrubně zabývat. Jistě mi rozumíte.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268